štvrtok 14. januára 2010

KLADNO EP 1991

Toto je jediná OI! doska, čo mám doma (teda vlastne ešte okrem výberovky OI! Rare and Exotica LP). Obsahuje silný "Anti-nazi" postoj, vznikla pravdepodobne ako reakcia na vtedajšiu popularitu ORLÍKU a podobných kapiel a vzmáhajúceho sa SKINHEAD hnutia (resp. jeho rasistickej odnože) v Čechách a Slovensku. Jednoduchá muzika, jasné posolstvo.
Členovia kapely/projektu majú pseudonymy,jasné, no ...a podobných ráznych reakcií asi vtedy moc nebolo, skôr asi prevládala snaha veľkých hudobných firiem predať čo najviac Orlíkovských elpéčiek a zo zvíreného záujmu o podobné rasistické kapely vytrieskať čo najviac prachov.
Sympatický počin, toto EP.


Mikoláš Chadima:

"No byla to reakce na takové to vzedmutí nácků po převratu.
Všude je zvali do rádia, jakože máme demokracii, že? a oni tam vykládali ty svoje pindy. Pak jsem objevil partu z Kladna, která si říkala Kladno a náckové je srali tak jako mě. Říkal jsem si to je vono. Zařídil jsem jim a produkoval tenhle singl. Myslel jsem, že to budou hrát v rádiích, ale rádia se to hrát báli. Kluci mně pak zmizeli z očí, myslím že jeli za moře. Co je s nima teď nevím..."


http://ulozto.net/xwbmFNPD/kladno-ep-zip
KLADNO - Czech project/band - released only this EP, back in 1991. Strong Anti-nazi attitude.
mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára