nedeľa, 21. marca 2010

V/A VIEW BEYOND no.1, tape, 1992http://www.mediafire.com/?jtg4azcxta2


Kompilácia zo začiatku 90tych rokov z dielne Pavla Tušla, ktorý "provozoval" label View Beyond. Zaujímavý label sa venoval distribúcii nahrávok nie príliš známych, skôr exotických kapiel. Neskôr Pavel rozšíril svoju distribúciu aj o nahrávky interpretov z Islandu a Fareských ostrovov - pod hlavičkou Glacier distribution.
View Beyond pokračoval aj vydavateľskej činnosti. Okrem kazetových kompilácií (mne osobne pripomínajú štýl kompilačiek typu DELIRIUM TREMENS - vydával Marko Orava zo Švédska - a medzi nami, zbožňujem tento typ výberoviek) sa podieľal aj na vydávaní vinylov.

Ďalšie informácie môžeš nájsť v dvoch rozhovoroch s Pavlom. Jeden je zo zinu ANTI-JÁTRO, druhý zo zinu YA BASTA! č. 4, ktorý som robil pred rokmi ja. (Inak celý zin Ya Basta, vlastne všetky čísla, nájdeš v archíve tohto blogu).


(Anti-játro)
(Ya basta!)

------------------------

Nice compilation of Czech and Slovak bands from early 90s, done by Pavel Tušl (View Beyond distribution). You can find here bands: STRES (Cze), HOFFMANN GRUPPE (Cze), HOTENTOTEN (Sk), MOKRÉ PRSKAVKY (Sk), NO AUTHORITY (Sk).


mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára