piatok 1. novembra 2013

TRENČIANSKE BUBLANIE S MIKOLÁŠOM CHADIMOM


Luboš CHVM mi poslal link s odkazom na reláciu čo robieva, tak posielam ďalej:

http://www.spodniproudy.cz/trencianske-bublanie-s-mikolasem-chadimou/


"Mikoláš Chadima, ikona československej alternatívnej hudby, ktorý bol mojím hosťom v relácii Trenčianske bublanie je hudobnik, skladateľ, textár, výtvarnik, jeden z otcov českej alternativnej scény. Zakladateť kapely MCH BAND, Člen zaujimavých kapiel a zoskupeni: Elektrobus, KILHETS, EXTEMPORE BAND,Classic rocknroll band /revival/, aktivista JAZZOVEJ SEKCIE, signatár Charty 77.
Tých aktivít je nespočetne vela. Mikoláš hral už v roku 1969 v kapele The THREE FELLOWS v 1971 PURPLE FLEAS, PETROLEUM COMPANY, neskôr YELLOW DEFECT. V roku 1972-1974 v kapele INROU. V marci roku 1975 vznika kapela Elektrobus. Vtedy to bola jedna z najväčších nádejí českej alternatívnej sceny. Pri jej zrode stál PAVEL RICHTER,. Muzika Elektrobusu bola výrazne ovplyvnená produkciou Franka Zappu, ktorého i tak trošku vykrádali. V Elektrobuse sa zišlo množstvo vynikajúcich muzikantov (a silných individualít), avšak s dosť rozdielnymi názormi na muziku..."


veď vypočuj reláciu...A tiež som obnovil link ku EP-ke KLADNO, hudobného anti-nazi projektu na ktorom Chadima spolupracoval:

http://muzika-komunika.blogspot.sk/2010/01/kladno-ep-1991.html

mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Leto s muzikou