nedeľa 21. februára 2010

ROVNOU CHODBOU - pank?HáCé?
ROVNOU CHODBOU - kapela s trochu zvláštnym názvom, hrajúca niekedy v rokoch 2002/2003-4. Punkový prístup, hudba na pomedzí thrash-core, hardcore a punku s občasnými závanmi akejsi alternatívy. Hudobné vzory? No hrali sme covery napríklad od HATED YOUTH, L´ATTENTAT, ale určite na nás mali vply aj anarcho-punkové kapely ako CRASS, CONFLICT, či európsky hardcore rokov 80-tych. Dostali sme aj prirovnanie k AMDI PETERSENS ARME, atakďalej...atakpodobne. Texty boli aj v slovenčine aj v angličtine, každý člen nejakými prispel.
Zrealizovali sme dve demo nahrávky. V pláne bolo aj CD či 7" na HEAD ON rec., ale nakoniec sa to nezrealizovalo.
Hrali sme pár koncertov po Slovensku a Čechách a tiež vo Viedni na EKH na prvom ročníku festivalu MORE NOISE FOR LIFE.
Zvládli sme aj jedno turné po Východnom Nemecku na prelome zima/jar roku 2003, na ktoré nás pozvali kamoši ČAD. Hralo sa: Hammerstadt, Halle, Oschersleben, Liepzig (na squatte ZORO), Rostock. Zima, zverina, pank. Existuje aj video + mám niekde na kazete živák - tak snáď v budúcnosti to sem na blog zavesím.

Zostava kapely: Mišo Galajda: gitara, Sivo: basa + spev, Lichtle: bicie/spev, Mišo - bicie/spev. Zvláštnosťou bolo že zostava sa počas koncertu vymenila - ja s Lichtlom sme si striedali bicie a druhý vokál.

Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Mask