pondelok 22. februára 2010

RIOT IN OPERA - "...založ svoju kapelu!"


RIOT IN OPERA vznikla ako bočný projekt z dlhej chvíle popri kapele S.I.K.A. Nebola za tým prílišná angažovanosť, skôr sranda, irónia, zábava. Nakoniec však predsa len z toho vznikla kapela. Odohrala zopár koncertov, prežila pár vnútorných problémov a po boku S.I.K.A. absolvovala turné v rámci Slovenska a Čiech - v roku 2001. Kapely tiež vydali spoločnú kazetu(nájdeš tu):

http://muzika-komunika.blogspot.com/2010/02/sikariot-in-opera-split-tape-2001.htmlExistujú ešte iné nahrávky, no ešte som ich neprehodil do MP3 formátu. Niekedy v budúcnosti sa objavia na tomto blogu. Sú to skladby z ranného obdobia nahrané u nás v garáži a tiež nejaké živáky. Počúvaťelný živák vznikol na koncerte v Znojme, v klube GOGO, niekedy sa tu tiež objaví.
RIOT IN OPERA v Bunkri, Blava 2001


Zostava RxIxOx bola: Sivo: spev, Rado: spev, Tomáš: basa, Maťko: gitara, Mišo: bicie. Neskôr Rado kvôli problémom z kapely odišiel, potom vznikla ešte jedna nahrávka so songami:link na nahrávku snáď v budúcnosti... (i keď RxIxOx mala asi náklonnosť skôr ku NO FUTURE!)


RIOT IN OPERA trvala krátko ale radostne, miešala crust a punk osolený HC, hrala covery napr. od NEGATIVE APPROACH, TELEX či TRUTH DECAY. A počúvali sme aj RATTUS, WRETCHED, EU´S ARSE, taliansky 80´s punk, Fínsko, 80´s/90´s USHC a pod.poster z jedného z mála koncertov kde sme s RxIxO hrali - jeden letný festival na Garážach.
playlist z našeho spoločného turné so S.I.K.A.


Veľká vďaka za prevod z kaziet do MP3 a za linky ku nahrávkam patrí Whackovi!!!

Týmto príspevkom končím sériu o kapelách s ktorými som mal do činenia. Ďakujem za pozornosť. Nasledujúce príspevky blogu sa budú opäť venovať najmä starým/starším nahrávkam z Českej a Slovenskej scény.


Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Leto s muzikou