utorok 28. septembra 2010

Kniha "Byl to jenom rock´n´roll?"

Nedávno vyšla v Čechách zaujímavá kniha. Má názov BYL TO JENOM ROCK ´N´ROLL?, autorm je Miroslav Vaněk. Vyšla vo vydavateľstve ACADEMIA a z ich stránky je aj info:

"Publikace přináší poprvé pohled na rockovou hudbu z historické perspektivy (dosud převládaly spíše práce muzikologické a sociologické). Autor si všímá, jak populární hudba ovlivnila téměř tři generace československé společnosti. Mapuje vývoj rockové hudby od roku 1956 (kdy se u nás poprvé objevilo slovo rock´n´roll) až do roku 1989, kdy skončila éra vlády komunistické strany. Autor se snaží čtenáře seznámit se všemi snahami autoritativního režimu o likvidaci této tzv. „buržoazní a úpadkové“ hudby, která měla podle bývalých komunistických autorit nebezpečný potenciál „ideologické diverze“ ovlivňující mládež v celém bývalém východním bloku."

http://www.academia.cz/byl-to-jenom-rock-n-roll.htmlJa som zatiaľ z knižky prečítal len pár strán, takže sa na recenziu necítim. Každopádne ju odporúčam tým, ktorí o hudbu (najmä alternatívnu) zaujímajú v širších súvislostiach.

mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

KRACH - Naša vec (1987) (re-upload)