streda 27. júla 2011

THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE "Hovězí Porážka" 1983-84

V roku 1983 "Plastic People (tedy baskytarista a zpěvák Hlavsa, klávesista a zpěvák Janíček, violista a zpěvák Kabeš, bubeník Brabec, houslista Leština) přibrali Petra Placáka a Václava Stádníka, mladé hráče na klarinet, basklarinet a flétnu, a vytvořili album Hovězí porážka, jímž se do jisté míry vrátili k přímočaře rockovému pojetí...
V lednu 1984 byla dokončena nahrávka Hovězí porážky, krátce nato napsal Václav Havel sleevenote pro připravované vydání v Kanadě. K vydání gramofonové desky ovšem nakonec nedošlo(...)"


...píše sa na stránke ČT v "Speciálech".

"Motiv dobytčí porážky (...) tvoří jakousi volnou osi celé desky, tu zpřítomňuje - v groteskně poetické významové rozostřenosti, typické pro duchovní klima /doby v ktorej vznikla pozn. mišo/(...) - téma ohrožení, bezdůvodního odsouzení a smrti; asociuje krutost zanonymizované moci, pro niž jsou všichni jen dobytkem; znovu je tu - tentokrát ozvláštňující metaforou porážky - nepřímo kladena otázka smyslu života a naší připravenosti na smrt, přičemž spůsob jakým je evokována a rozváděna má všechny typické dimenze hudby Plastiků - od černého humoru přes kontrast vznešeného a profánního až po charakteristické nostalgické a zároveň sebeironizujíci "bondyovské" vidění pustoty všedního dne a beznadějnosti lidského putování ke smrti (...)"

(Fragment zo sleevenote Václava Havla ku tejto nahrávke)

muzika:
http://www.multiupload.com/M9RE1IFN8M


track list:

1 Šel Pro Krev
2 Prasinec
3 Kanárek
4 Nenávist Vola K Řeznickýmu Psu
5 Petřín
6 Moucha V Ranním Pivě
7 Bleskem Do Hlavy
8 Špatná Věc
9 Papírový Hlavy

info:
http://www.discogs.com/Plastic-People-Of-The-Universe-Hov%C4%9Bz%C3%AD-Por%C3%A1%C5%BEka/release/1651520

----------------------------------------------

Recording of czech underground band PLASTC PEOPLE OF THE UNIVERSE from the first half of 80s documenting the gray misery of that times in ČSSR. Name of record is "Beef Slaughtering". Musical influences and points of contact can be found in bands VELVET UNDERGROUND or FUGS. This recording is from CD which was remastered from original tape.

mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ALI IBN BRASS Kvintet - CD (2018)