piatok 28. decembra 2012

REVIEW "IV.88 - V.89" (1995)

REVIEW - bulharská new wave/punk-rock kapela z 80-tych rokov spájajúca v sebe balkánsku melodičnosť, temperament, kus melanchólie a punkovú razanciu. Nad tým všetkým sa nesie naliehavý, melodický hlas speváčky Mileny. Na tejto kazete sú nahrávky z ich najlepšieho obdobia. Kazetu som za pár šupov kúpil v rock/metal shope v Sofii. Sranda, že na obale je logo KFC, neviem či to finančne podporili, či čo.

http://www.ulozto.sk/x7kFJUw/review-88-89-zip

V budúcom roku by som sa chcel na blogu viac zamerať na kazetové nahrávky HC/punk/rock/wave kapiel z Bulharska, Grécka, Maďarska, krajín bývalej Juhoslávie, bývalého Východného Nemecka a bývalého Sovietskeho Zväzu - najmä Lotyšska a Litvy. Samozrejme nebude chýbať ani CS scéna, či už v podobe nahrávok alebo samizdatov.
Zostaňte naladení!


mišo

-----------------------------------------------------------------------------release info: http://www.discogs.com/%D0%A0%D0%B5%D0%B2%D1%8E-IV88-V89/release/1051064"REVIEW (Ревю) was truly great band back in the 80´s. Clever lyrics, great and very sad music. Their vocalist Milena did a successful career, but her later activities have nothing to do with punk spirit..."

Ivailo Tonchev (A.O.N. label)Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára