štvrtok 8. januára 2015

FOSSIL "Live" (2000)


Crossover/psych-rock z Havířova. Krátky dvoj a pol minútový videozáznam z ich prvého koncertu "Na Stružníku".

FOSSIL Live:

http://uloz.to/xcXJnUrQ/fossil-2000-zip

Info:

Z nitra již dávno vyhaslého magmatu byla na konci druhého milénia po nenadálé erupci objevena hudební zkamenělina Fossil.

Skupinu tvoří pět členů, kteří jsou znalcům dobře známí z jejich dlouholetého působení za dob svobody i nesvobody v mnoha originálních punkových a alternativních souborech (např. Sliz, Středně Rychlé Šípy, Radegast, Klec, Red Horse, Temné Slunce, Malíkův Hnus A Dech, The Bone Collector, 3 tečky, T.D.H.R., Brachyblast, Nechte Nás Bejt!, Za Co?, Piráti Klidných Vod, Morální Tyfus, Personal).

Jsou to: Arnošt Pitkoř - zpěv a kytara, Petar Pratur - klávesy a zpěv, Hynek Kolog - saxofon a zpěv, Narcis Kvítek - basa a zpěv, Bazil Lišek - bicí.Hudební produkce skupiny se těžce vměstná do jakékoliv škatule a všechny dosavadní pokusy o seriózní charakteristiku tvorby Fossilu skončily nezdarem (např. hipisácký cirkus s jazzovým feelingem a punkovou energií či zábavová psychedelie obohacená o netradiční postupy a okořeněná černým humorem a notně neurotickými klávesami). Nedílnou součástí skladeb jsou texty, které obstojí i samostatně jako hořce veselá inteligentní poezie.

Každé vystoupení Fossilu je opakovatelný zážitek. Četnost koncertů však nikdy nebyla tak vysoká, jako by si fanoušci kapely přáli. Členové mají mnoho dalších aktivit a navíc v roce 2011 založili BRATRSTVO KUR RÉVNÍK, jehož jediným cílem je výzkum a záchrana Kura révníka. Práce spojená s tímto jedinečným endemitem a hříčkou přírody ptačí říše zabírá v současnosti členům Fossilu většinu času...---------------------------


Alternative rock band from Czech, short video from their first gig.


Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ŽENEVSKI DEKRET - LIVE 1984 - 1990