sobota 7. novembra 2015

Film BEATS OF FREEDOM v Bratislave


V rámci programu festivalu Slobody sa bude dať zhliadnuť poľský hudobný film "Beats of Freedom".
Dokumentárny film o poľskej rockovej hudbe v epoche 80-tych rokov. Jedinečné príbehy o konfrontácii totalitného režimu s vytváraním ostrovov slobody mládeže.

Film uvedú vo štvrtok, 12.11.2015 o 17.00 v Kine Lumière, Špitálska 2206/4, Bratislava.

Hudobné zastúpenie na sountracku k filmu majú okrem iného kapely ako MAANAM, TILT, REPUBLIKA, KRYZYS, DEZERTER, KLAUS MITFFOCH...
http://www.festivalslobody.sk/beats-of-freedom.htmlFestival slobody je multižánrový medzinárodný festival, ktorý pripomína a analyzuje obdobie neslobody na Slovensku. ​Prinesie množstvo zaujímavých filmov, výstavy, diskusie, divadelné predstavenia, či oceňovanie osobností, ​ktoré sa podieľali na boji proti totalite.

(http://www.festivalslobody.sk/)

----------------------------------------

Movie about Poland's history of rock music and independence on Festival Slobody in Bratislava next week.


"BEATS OF FREEDOM
or how to overthrow a totalitarian regime with home-made amplifier

Beats of Freedom is a story about Polish rock music and independence. Narrated by a well known British writer and journalist, Chris Salewicz, this documentary film is a journey through three decades of Polish rock. Chris meets with legends of the Polish music scene and shows us unique footage of their first concerts as well as archives of Polish history under communism.

This is a film about the music that not only brought literal "beats of freedom" to the people, but that was one domain of Polish cultural life that had a little more independence."


(http://www.polishculture-nyc.org/index.cfm/index.cfm?itemId=551&eventId=1603)


Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

KRACH - Naša vec (1987) (re-upload)