streda 15. marca 2017

V/A ‎– "1382: The Persian New Waves" (2004)


Prvá veľká doska labelu Tian An Men 89. Alternatívne/indie/punk-rockové kapely z Iránu.


https://www.sendspace.com/file/4ya87xInfo:  Various ‎– 1382: The Persian New Waves = موج نوی فارسی :۱۳۸۲


You Tube: https://youtu.be/8RoMK_Y_h10


O existencii labelu TAM 89 som sa po prvý krát dočítal v zine Hluboká orba č. 14 rok 1997), kde bol preložený scene-report práve z Iránu (písal ho pôvodne Luk Haas pre z MRR č. 116/1993).

Niekoľko rokov na to som si kúpil zopár singlov z tohto vydavateľstva.
Za dvadsať rokov od napísania onoho scene-reportu sa toho určite veľa zmenilo, čoho dôkazom je aj táto LP-čka čo vyšla v 2004.
Kúpil som si ju vtedy s veľkou zvedavosťou. Nie sú na nej vyslovene punkové kapely, skôr gitarová alternatíva, pop-punk, electro-underground-rock s nádychom metalu a pod. Aká je situácia v Iráne s alternatívnou hudbou teraz, ďalších 12 rokov na to, netuším.


Niekoľko ďalších dosiek z produkcie TAM 89 môžeš nájsť tu:


alebo tu:


Na tej stránke nájdeš aj oskenovaný rozhovor s Lukom Haasom (ale vo francúzštine) zo zinu Chéribibi (2008).

Kto by ste mali záujem, mám aj posledný rozhovor čo s ním teraz vyšiel v nemeckom zine TRUST (rozhovor je v nemčine), tak môžem poslať. Snáď sa niekdy dostanem ku tomu, že ho preložím. Prípadne niekto, kto viete dobre po nemecky, ak by ste mali záujem preložiť ho, bol by som vďačný.

----------------

Alternative/undergorund bands from Iran.


Iran hasn't been successful in winning the war on its black-market trading or Internet downloads, but it has pretty much outlawed music as a whole, so it is not surprising for one to assume that a country whose fundamentalist religious leaders have called Shakira "devil music," would have no punk scene whatsoever. Ten-year-old Tian An Men Records has disproved these assumptions, however. This label has been dedicated to pressing truly underground punk music from around the world (Kosovo, Madagascar, soon Iraq) for years, and they’ve put out yet another gem. This 12" comp has music that is so underground that the only place to play, practice, or record this stuff would be in the bedroom. Ah, the true essence of punk: 100 percent DIY. Ranging from garage to pop to satanic-sounding punk tunes, the music is all over the place, but in no way a turn off.Rest assured, when you get this not only are you buying a piece of history (THE FIRST EVER IRANIAN PUNK RELEASE), but you'll get a kick out of the originality and ingenuity of the bands (most of whom are probably using ancient equipment their fathers and mothers had purchased before the religious upheaval of the ‘70s!). 

(Info from You tube channel sunnyboy 66)

Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

PLASTIKA - S/T (2023)