streda 12. júla 2017

UNI články


Po rokoch sme sa boli s rodinou opäť pozrieť na festivale v Boskoviciach. Posledne sme tam boli v r. 2010 (http://muzika-komunika.blogspot.sk/2010/07/httpmagazinunicz.html) a musím povedať, že festival si stále drží svoju dobrú úroveň a atmosféru.


Opäť som sa tam dostal aj u niekoľkým starším číslam magazínu UNI a našiel som zaujímavé články - o punku (od Alexa Švamberka), ako aj históriu oprašujúce eseje o českej alternatívnej hudbe.

Posledne som, myslím, od Alexa Švamberka zdieľal tento rozhovor:

http://muzika-komunika.blogspot.sk/2010/10/dva-clanky-two-articles-aj-o-ceskej.htmlTeraz sem opäť dávam odkazy na niekoľko jeho článkov:O punku (síce nič nové, ale pekne spísané a pre niekoho možno objavné): O hardcore (najmä o kapelách, ktoré boli celosvetovo známe a nie až tak hlboko pichnuté v undergrounde): 

Potom určite doporučujem články Jaroslava Reidela, napr. o EXTEMPORE a ich punkovom období (v podstate o začiatkoch punk rocku v ČSSR):

ale aj jeho iné články z tématikou "Pražskej alternatívnej scény" http://magazinuni.cz/author/riedel-jaroslav/page/4/
A rovnako by som rád upozornil aj na knihu: PUNK JE MRTVÝ - A KDO NE? (http://magazinuni.cz/literatura/radim-kopac-pavel-sojka-punk-je-mrtvy-a-kdo-ne/), na ktorú som natrafil v jednej recenzii a pri ktorej je jedným z autorov Radim Kopáč (kedysi dávno - tak pred 20-timi rokmi - vydával HC zin X MEDVĚD 09 X, teraz pracuje na oddelení literatúry a knižníc Ministerstva kultúry ČR) a sú v nej preklady textov punk/rock/new wave kapiel.Príjemné čítanie,MišoŽiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

ŽENEVSKI DEKRET - LIVE 1984 - 1990