pondelok 28. júna 2021

Vlastimil Třešňák - Complete Works

 

Vlastimil Třešňák 


Online: https://archive.org/details/vlastimil-tresnak-complete-worksInfo z webu:


Vlastimil Třešňák

Narozen 1950 v Praze.

Hudebník, textař, malíř, spisovatel, fotograf a hasič.

Veřejně vystupuje od druhé poloviny 60. let a byl členem volného sdružení písničkářů Šafrán. V 70. letech se postupně dostal do střetu se státní mocí, stal se jedním z prvních signatářů Charty 77. V roce 1982 byl donucen odejít do exilu. Po pádu komunismu se v roce 1995 vrátil do Prahy, kde žije jako "cizinec s povolením k pobytu".

Již jeho první album Zeměměřič, vydané v exilu, se stalo legendou, dále vydal šest dalších řadových alb (Koh-i-noorTřešňák, Korman, Gadžor (druhá strana) KolážInventuraSkopolaminNěmý suflér), poslední tři s vlastní rockovou skupinou Band.

Třešňák je autorem řady knih povídek a románů (Jak to vidím jáBabylonBermudský trojúhelník…a ostružinou pobíd´ koněTo nejdůležitější o panu MoritzoviKlíč je pod rohožkouU jídla se nemluvíEvangelium a ostružinaDomácí hostéMelouchThe vole - hraboš hrdina). Ve dvou vydáních publikoval své písňové texty (Plonková sedmička). Za román Klíč je pod rohožkou získal v roce 1995 cenu Kniha roku. V roce 2007 vydal bilanční rozhovor To je hezký, ne? s Ondřejem Bezrem.

Je autorem řady obrazů, vydal dvě výtvarné monografie (Adam & Söhne49+1).

Hrál v několika filmech i divadelních inscenacích, je rovněž autorem divadelní hry Malá srdeční příhoda.---------------------------


Czech underground folk singer. Old recordings.

Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára