pondelok 15. augusta 2011

SPINKI MENTA - nahrávky / recordings 1987

"V ďalekých krajoch Sibíri uprostred stepí, hôr a nepriechodných lesov vyskytujú sa len zriedka maličké mestá s jedným alebo najviac dvoma tisícmi obyvateľov; drevené, neúhľadné mestečká s dvomi chrámami, s jedným v meste a s druhým na cintoríne, ponášajúce sa viac na poriadne dediny okolo Moskvy ako na mestá. Býva v nich obyčajne hojnosť rozličných policajných úradov."...

(F.M. Dostojevskij: Zápisky z mŕtveho domu )SPINKI MENTA - punková kapela z 80tych rokov zo Sibíru. Počuješ tam punk, divý rock´n´roll širokej ruskej duše, trochu psychadélie, folk. Kapela vydala (samizdatovo) koncom 80tych rokov dve kazety. Tu sú:

"Erekcija leitenanta kireeva" (1987) a "Kutchi i notchi" (1987)http://www.multiupload.com/ROIYHTRM32--------------------------------------------------------------------------------

As you can read in "Discography of East european punk music" book written by Luk Haas: "SPINKI MENTA (Canned Policemen), another side-band of Yegor Letov of Grazhdanskaya Oborona. Underground releases."More info:

Spinki Menta was founded in 1986 by Dimitri Kuzmin(voc,guitar), Ronik Vachidov(bass) and Andrej Budanov (drums) and they become a part of novosibirian Punk-Scene around Grazhdanskaya Oborona(Civil Defence). Their Tapes was recorded in the Studio of GO „GrOb“(casket) but instead of Ronik and Andrej Egor Letov and Kuzya Uo from GO play with Dimitri Kuzmin.

Enjoy their two tapes from 1987.

Thanx to dADa for this MP3´s.+ video bonus:

http://www.youtube.com/watch?v=PM2suG0fKhM&feature=related

mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára