utorok 27. decembra 2011

FESTA DESPERATO "Prvních..." Demo (2003)

Kedy presne to bolo už neviem, myslím že v roku 2003, sme robil koncert na Garážach a zahrali tam aj títo mládenci. Vtedy mali vydanie tohto prvého dema ešte pred sebou. Pár mesiacov na to som sa na koncerte v Brne stretol z ich spevákom Mirkom a on dal mi túto kazetu. Šupa! Rýchly, mierne rozvrzaný raw-hard-core-punk, ktorý tepal a tepal. Moja najobľúbenejšia nahrávka od nich.Tu je (texty a komplet obal nájdeš v linku):


http://www.mediafire.com/?fhed2c941695sac

Gitarista Pája odpovedá v jednom rozhovore na otázku o význame názvu dema "Prvních..." a o textoch:

"Neřeknu ti, jestli si to s tím spojuješ správně nebo ne. V tom je totiž právě smysl toho názvu (aspoň teda pro mě). Jedno slovo, který zdánlivě s ničím nesouvisí a přitom může mít nespočet různých významů. Záleží jen a jen na tobě, jak si ho vyložíš, co si za ty tři nicneříkající tečky dosadíš. Nedávno jsem se ještě na podobný věci jako jsou názvy, texty a tak, díval trochu odlišně: dávat ke všemu dlouhý odstavce komentářů, vysvětlit jasně jaks co myslel. Když to ale vemeš z druhý strany, proč to dělat? Nebylo by lepší ten text prostě nechat jak je a vylož si ho podle sebe? Nedávat žádný návody co bylo jak myšlený, žádný podrobný instrukce vedoucí k tomu jedinýmu správnýmu pochopení problému. Právě naopak - tady máš pár slov a vypořádej se s nima, jestli ti po těch letech strávených před televizí ještě zbyla trocha fantazie. Vylož si každej řádek po svým. Možná jen mávneš rukou že v tom nic nevidíš a že to není víc než smysluprázdá směsice slov, ale třeba v tom najdeš i něco, co tam původně ani být nemělo a dáš těm kecům novej, vlastní smysl. A to je pak to sebeobohacení a kultura! Nejenom nečinně přijímat informace, ale přímo je z nabízenýho vytvářet - sám pro sebe. Přemýšlet vlastní hlavou o významu slov. Druhá věc je, že kolikrát v tom opravdu nic kloudnýho nenajdeš a pak jsi za tu nápovědku rád. Ale nakonec jde beztak všechno pochopit svépomocí. Chce to jen čas a přemýšlení. Vylož si to sám. Všechno je může být svým způsobem poezie..."

kompletný rozhovor tu: http://www.festadesperato.com/cs/rozhovor3.php

info o kapele: http://www.festadesperato.com/ - tam nájdeš aj pár iných rozhovorov, čo ti osvetlia veci....a plagát z vyššie spomínaného koncertu:
-----------------------------------------------------


First demo of Czech raw-punk-HC band. Nowadays they are playing more crusty/metalic punk.


mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára