nedeľa 1. septembra 2013

BARVY LUCKY "Myšmaus" (2000)


Melodický punk rock/crossover.


"Trio BARVY LUCKY vzniklo někdy 1988-89. První sestava: Martin Kopeň - kytara (texty, hudba) / Michal Randl - baskytara / Marek Slonka - bicí .
Celá 90 léta probíhaly v kapele změny v obsazení. Za bicíma se postupně vystřídali: Radim Szkandera / Tomáš Pech a nakonec zakotvil Standa Hovadík. Basu vystřídali, jak šli za sebou: Pavel Orban / Zdeněk Oborný / Petr Galambica. Přes velkou fluktuaci hudebníků Barvy Lucky koncertovali v našem regionu i mimo něj .... Olomouc (Ponorka), Zlín (Golem), Praha, Mohelnice ..., podařilo se vydat MC - SEM TAM (studio Barbarella, technika, zvuk - Mroš, nahráno v prosinci 1997) a v r.2000 CD - H A P Y MYŠMAUS (taky u Mroše..). O rok později kapela pozvolna usnula.


Původně se psali s přehlasovaným Y ve slově Barvy- trio nejmladších představitelů těsně předrevolučního havířovského punk rocku. (Martin Kopeň, ten hlavní v Barvách Lacích, měl předtím kapelu Chaos). Barvy Lucky nikdy nevybočily z trojčlenné sestavy. Martin Kopeň, velmi dobrá kytara, velmi dobrý zpěv se stopami bluesového cítění, v zakládající sestavě basa a back vocal Michal Randl, a bicí tuším Marek Slonka z Modulace 33. Do své hudby míchali také vlivy britských kytarovek, po revoluci vystoupili např. po boku RADEGASTU a polských PYDŽAMA PORNO v Ostravě..."


(http://www.veselyhrbitov.com/soubory/kapely/barvyl.html)

http://ulozto.net/x6Atr9Td/barvy-lucky-zip
----------------------------------------------------------------------

Punky-crossover/indie band from Czech.


mišo

3 komentáre:

  1. Ahoj,v zakladajici sestave na basu byl Michal RanGl, nikoli RanDl. Také nevím, zda kdy v kapele hrál Tomáš Pech. Zřejmě se jedná o Vladimíra Pechu, který později hrál na bicí v Masomlejnu, a také u Moniky Načevy. Ať se daří. Jirka Prokš

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ahoj, v kapele Barvÿ Lucky na basu hrál Michal RANGL, nikoli RANDL. Že by v kapele hrál na bicí Tomáš Pech, nevím. Asi se jedná o Vladimíra Pechu, který později hrál na bicí v Masomlejnu a také u Moniky Načevy. Ať se daří. Jirka, Havířov

    OdpovedaťOdstrániť