štvrtok 13. novembra 2014

KULTRA ! "Demo" (2014)


Zhruba pred štyrmi rokmi som sem dal nahrávku z 90-tych rokov od rožnovskej skupiny KULTRA!

http://muzika-komunika.blogspot.sk/2010/09/kultra-kto-je-s-nami-je-sam-proti-sobe.html


Tentokrát je tu ich demo z roku 2014.Free Download Link

http://www.vaant.cz/?p=2695


"Kultra! je parta, která se formovala v Rožnově pod Radhoštěm počátkem 90. let, kdy jste se mohli nadechnout takovým způsobem, který mi dnes již připadá neuvěřitelný. Jakoby politici ani policajti ještě nevěděli, co si můžou po letech bolševika za kormidlem dovolit vůči poddaným, o nonkonformní scéně nemluvě.

Nové mantinely svobody ještě nebyly pořádně nastaveny, a tak byly možné i takové akce jako například koncerty, které jsme s několika dalšími spřízněnými kapelami pořádali (samozřejmě zdarma) v podchodu jednoho z tehdy vzniknuvších supermarketů poté, co jsme se s kompletním aparátem pirátsky napíchli na veřejné osvětlení. Ach, ta nostalgie. Černobílé plakáty složené z vystříhaných obrázků a písmen z novin. Zkoušky v garáži. Texty písní rozdávané při každém vystoupení. Hraní na benefitech pro organizace hájící lidská a zvířecí práva bez nároku na honorář (a většinou i bez cesťáku). Komplet kapela na antifašistických demonstracích či blokádě Temelína.

Hudebně jsme se pohybovali na eklektických vlnách všeho, co jsme měli rádi – old-skool punk typu Crass, Conflict, The Clash, hardcore ala Nomeansno, Dead Kennedys, anarcho-pop kapel jako Chumbawamba, Dog Faced Hermans, Levellers, Scum of Toytown, hip-hop Credit to the Nation, The Disposable Heroes of Hiphoprisy, dub-punk Radical Dance Fiction, jungle-break-punk Asian Dub Foundation, ska jako Operation Ivy, Dance Hall Crashers, Citizen Fish, reggae, Pixies, noise-rock ve stylu Sonic Youth, The Ex, nová vlna ala Joy Division, české kapely jako FPB, Michael’s Uncle..."


(http://www.vaant.cz/?p=2695)

KULTRA sa hudobne posunula viac smerom ku drum´n´bassovejšiemu prejavu, je to viac akoby tanečné, znie to zaujímavo. Ich svieži koncert som toho roku videl v Brne na "Koncerte proti konzumu a komerci". Budúci víkend hrajú v Blave vo Fuge.

-----------------------------------


Drum ´n´ bass punk from Czech.


Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

IGNORE - New World Disorer