streda 26. novembra 2014

"PUNK A REGGAE V BABYLONU - Robert Brylewski - Autobiografia"Čítam knihu. Času nie je nazvyš, ale vždy si nájdem voľnú chvíľu a každý deň prečítam zopár strán. Čítam autobiografiu Roberta Brylewskeho, jedného z hlavných predstaviteľov poľskej punkovej scény. Hrával v kapelách ako KRYZYS, BRYGADA KRYZYS, IZRAEL či ARMIA.
Kniha ponúka zaujímavé súvislosti, jeho biografiu, veľa príhod zo života, muzikantské zážitky, nahrávanie, platne, koncerty...zoširoka je spomenutá alternatívna, punková a reggae scéna v Poľsku v 80-tych rokoch, politické konotácie a mnoho iného.

"Viedli sme úplne iný život ako ostatní. Líšili sme sa aj zovňajškom. Kariéra nám bola u prdele, štúdium, vojna a práca tiež. To nám pridávalo na sebavedomí a bezprostrednosti."

Robert Brylewski
Na Robertovom koncerte som bol niekedy v roku 2010 v dnes už neexistujúcom klube Vrah v Rožnove. Hral s kapelou, hm, ex-KRYZYS sa to tuším volalo...partička muzikantov a vpredu charizmatický chlapík s plešatou hlavou a koženým xichtom. Dobrá muzika, hoci ARMIA ma berie viac.
Som rád že kniha vyšla v českom preklade. Vydalo to vydavateľsto Smršť.
Mám ešte pár desiatok strán pred sebou, tak idem čítať.

Mišo

1 komentár:

NeZhdali - Tokyo (25.11.1998)