nedeľa 31. decembra 2017

PF 2018


Priblížil sa koniec roka 2017. Bol to dobrý rok. Aj čo sa môjho blogu týka. Podarilo sa mi zosmoliť 240 príspevkov. Toľko sa mi ich napodarilo zostaviť už pekných pár rokov. Naposledy, ešte v roku 2011 ich bolo dokonca viac, to keď som bol koncom roka 2010 odhodlaný a plný entuziazmu. Entuziazmus zostal, len času je podstatne menej ako pred tými siedmimi rokmi.Verím, že blog MUZIKA-KOMUNIKA bude pokračovať aj v tom budúcom roku. Snáď na to nájdem dostatok podnetov a inšpirácie. Tento rok bol bohatý na všelijaké akcie, výlety, koncerty, nahrávky, knihy, výstavy a kadečo iné. Medzi moje najsilnejšie tohtoročné hudobné zážitky určite patril koncert J. B. Kladiva v Slovenskom rozhlase s mojím starším, 8. ročným synom,  rodinná dovolenka na festivale Bosokovice a po dlhšom čase som odhral zase odohral živý koncert - na festivale FFUD. Rovnako ma potešilo výrazné oživenie koncertných aktivit na Garážach - asi 40 akcií tam bolo tento rok! Výborná bola aj výstava linorytu v SNG, knižný festival BRAK, kde som sa stretol zo zaujímavými týpkami, alebo aj skvelé divadlo, film o Stooges, alebo naša vydarená výstava obrazov ľudí s mentálnym postihnutímBolo toho oveľa viac. Opäť som sa trochu viac rozčítal - Ruzká klazika, Mitana, Charms, Leško, Dobrovodský, Vácha, Satoria, Adamčiak...a všeličo iné - próza, poézia aj rozhovory... a potešil ma aj malý článoček od staršieho syna v Artforáckých novinách "Čo čítať ?" 

A komunikácia. Komunikácia o muzike. Po koncerte JESTĚ JSME SE NEDOHODLI sa mi prihovoril chlapík z Handlovej, len tak, že sleduje blog. Keď sme sa bavili, spomenul, že voľakedy hrával kapele Meluzína. Toto sú presne tie momenty, keď sa mi potvrdí, že to má zmyslel. Že stále sú ľudia, čo nekomunikujú len cez sociálne siete, ale aj naživo. Potešia ma samozrejme aj maily, komentáre ku príspevkom, alebo  linky na rôzne nahrávky. Všetko si to vážim. No najviac ma bavia rozhovory pri pive o kapelách, o nahrávaní , o koncertoch, o fanzinoch. Tento rok som absolvoval rozhovor určený do publikácie venovanej samizdatom, fanzinom, tak uvidím či to vyjde. 

Za všetky tie debaty vďaka - díky Peťo, Maťo, Miro...a vy všetci ostatní. Viete ktorí ste to.
Záverom ešte jedna fotka z koncertného vystúpenia nášho staršieho syna v ZUŠ-ke :)Koncom článku chcem ešte napísať, že v novom roku dúfam už vyjdú nejaké nové hudobné nahrávky pod hlavičkou Mišo ŠTICH / ŠTICHELA, možno v malom náklade aj papierový zin s kresbami/textami ku novým songom - aj s akordami, výlet za muzikou niekam za hranice všedných dní a snáď sa mi podarí odohrať aj pár živých koncertov. Prvý je už dohodnutý na akustik-punkovom festivale Hodoštijak na Záježovej v polovici roku 2018.


Verím, že je ešte stále dosť ľudí, ktorí majú záujem o muziku a aj o komunikáciu. Pre zaujímavosť zverejňujem jednu štatistiku z môjho blogového počítadla:


Štatistika z dňa 28.12.2017:Zobrazenia stránok dnes
1 726
Zobrazenia stránok včera
2 280
Zobrazenia stránok minulý mesiac
19 528
História všetkých zobrazení stránok
869 856
NásledníciMišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

KRACH - Naša vec (1987) (re-upload)