streda 17. januára 2018

LORD ALEX - "Nové cesty" (2018)


Nový album bratislavských punk-rockerov LORD ALEX.
Je trochu vykľudnený, taký "rockový" - povedal by som :)
Možno v ňom trošku viac cítiť aj Veslovu slabosť pre NEW MODEL ARMY. Ale som asi len ovplyvnený tým, že vždy, ale naozaj vždy, keď s ním debatujem, tak na tému NMA príde :) Album by mal v dohľadnej dobe vyjsť aj na vinyle.


Kapelu LORD ALEX registrujem takmer 20 rokov. Nebola to nikdy moja srdcová záležitosť (to skôr už tí BARBUS), ale zaslúžia si veľký rešpekt za to, že 30 rokov idú svojou vlastnou cestou, nezapredali sa a majú chuť stále tvoriť. Videl som niekoľko ich koncertov, prvý krát asi v klube Hellraiser na Račianskej, oproti Mladej garde (cca rok 2001). No vtedy vlastne hrali ako ZIGAUNER, čo bola trochu iná kapela, ale hudobne veľmi príbuzná. Neskôr som ich pár krát videl už ako LORD ALEX - či už v Elame, Stoke, alebo Randale. 
Ich koncert pri príležitosti ich 25-ho výročia kapely som si naozaj užil. Prierez celou ich tvorbou zahratý so svojskou energiou. Veslove trhané (až tikové) pohyby a post-punk/A-punk-rockový/dubový nášup. Nie je to kapela hitov, ale majú svoje silné momenty. Nenechajte si ich ujsť keď sa vyskytnú vo vašom meste.

Ak máte chuť aj na daľšiu muziku/info od LORD ALEX pozri: 
http://muzika-komunika.blogspot.sk/2014/01/lord-alex-televizna-rodina-2006.html


Ich novšie albumy sú voľne dostupné tu:
Kazeta kapely ZIGAUNER (ex-LORD ALEX) kde sú skompilované pesničky z rôznych období:A prípadne pozri ešte kapely: BARBUS, KRACHVOĽNÝ SPÁD, či STUPID.


LORD ALEX vydali ešte jeden živák z Elamu, tak je taký prierez ich tvorbou. 

Linky som našiel na nete (vďaka Maťo, vďaka Whack). Pokiaľ máte ešte niekto niečo viac (ale nie "Live z Petržalky", či "Live in Ovsište"), napríklad dáky zabudnutý starý živák, či nebodaj skúšku, možete sa podeliť.

Ak si chcete so svojou televíznou rodinou pozrieť nejaký program skúste toto: https://youtu.be/IkkGvzP2Gqk

Na záver ešte odkaz na rozhovor s kapelou HERETIX v ktorej Veslo taktiež spieval.

---------

Slovakian A-punk-rock band from Bratislava playing since 1988, influenced by ´77 punk/UK A-punk/rock groups like POISON GIRLS, ADVERTS, CLASH, or NEW MODEL ARMY.

You can listen their new album online + few links to their older stuff.


Mišo


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

PLASTIKA - S/T (2023)