pondelok 1. februára 2010

Anti-Army fest 1991 - koncertNo, nejak sa to zbehlo a dostal sa mi do rúk celý fesťák, respektíve kompilácia - Anti army fest (1991)(z ktorého som predtým dal kapelu M+M), takže to dám teda celé. Ja som na vojne nebol (ani na civilke), teda som si s chlapcami vojínmi na izbe pesničky nevyspevoval,ani sa nejako neprekáral. Tak si môžem zaspievať tuná s kapelami. A vy tiež.

obrázok nie je originál obal k nahrávke, len moja ilustračná kresba.
------------------------------------

Live concert of different czech punk bands from early 90s.
Picture is not original cover, just ilustration drawing.
------------------------------------

http://www.edisk.cz/stahni/76650/va_-_anti_army_fest__1991_.rar_121.79MB.html


tu je trax list:

http://www.projektpunk.cz/obsah/0/Kompilace/Anti-army-fest/


---------------------------------------------------------------

Informácie od Mlíka: 

Tady je pár vzpomínek. Myslel jsem původně, že se to konalo na Střeleckém ostrově, ale jsem si téměř jist, že to bylo v Pállfyho paláci na Malé Straně (https://cs.wikipedia.org/wiki/Pálffyho_palác) - v jakési konírně. Bylo to úplně zanedbané, některé prostory, v kterých se hrálo jsme museli vyklidit, vytahat nepořádek. Nahrávku jsem neměl a určitě to nikde nevyšlo. Akce to byla jedna z prvních konaná v prostorách, které mělo k dispozici A-Kontra a Jazzová sekce. Později samozřejmě byli anarchisti vyhozeni a dnes je to velmi lukrativní adresa.

Vzpomínám si drobně na vystoupení Svobodnýho slova ze Sokolova a na to, že byli silně ovlivněni NoMeansNo, což byly tehdy novátorské, a že jsem tam navázal dlouholeté přátelství s bubeníkem Skimmedu (dnes už v kapele nehraje, ale uskupení funguje pod jménem Insania), který zároveň působil v další Brněnské slavné kapele Zeměžluč. A taky na skvělou show Pumlíče ze Stresu (Sokolov)

Jestli se nepletu koncert narušili nějací chytráci, kteří vyvolali paniku, že se chystají na koncert zaútočit skini. Myslím, že skinheads moc tehdy ještě nebylo. Nicméně se vytvořila gerila, která se rozhodla uspořádat trestnou výpravu. Koncert byl přerušen a později pokračoval.

Fotografie jsem z bezpečnostních důvodů nedělal, ani jsem neměl fotoaparát, ale mohl by něco mít Štěpán Stejskal, který mnoho akcí fotil - http://www.ceskatelevize.cz/porady/10419676635-fenomen-underground/413235100221012-no-future/8718-stepan-stejskal/.

Naše pozice byla zvláštní, protože jsme nehráli, jako se tehdy hrávalo. Nahrávka je to nepříliš dobrá - lze to poznat podle kvality nahrávky Skimmedu, což byli velmi dobří muzikanti, ale přesto je to nějaké svědectví o hudbě, kterou jsme hráli. Snad bych dal dohromady i názvy některých písní. První byla o boji proti náckům a především varovala před tím, že mnohem nebezpečnější lidé stojí v pozadí. Další je za práva zvířat, další proti potratům, tr. 23 je zhudebnění báseň Viktora Dyka Česká ukolébavka, potom zase práva zvířat, dál straight edge/Čistý štít a dál burcující text a na závěr ekologické varování, stále aktuální s textem od Misantropa/Poličky dávného známého z Hradce Králové. (Pavel Mlíko)...a veľké díky patrí Whackovi za nahrávku.

Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára