sobota 20. februára 2010

S.I.K.A. - "HardCore NOT musika"

S.I.K.A. - hardcore/thrash core-punk kapela z Bratislavy, ktorá hrala v období 1999-2004. Hral som v nej na bicie, napísal som pre ňu niekoľko textov a vytvoril nejaký ten "artwork".

Nebudem sa však veľa rozpisovať, pretože sú tu k dispozícii 2 rozhovory v ktorých je toho napísané dosť na to, aby ste si aký-taký názor na kapelu mohli utvoriť sami.

Prvý rozhovor je zo zinu BIOSPHERE 3/4 (rozhovor bol robený asi v roku 2001/2):a druhý zo zinu BAKTERIA č.2 (2004):Tento anglický text bol zhotovený pre booklet ku plánovanej kazete S.I.K.A. ktorá by mala (dúfam) vyjsť v priebehu toho roka na nemeckom labely SCHWARZER PETER REC.a budú na nej aj garážové nahrávky z úplných začiatkov kapely:S.I.K.A story

Back in late 90s few angry young men try to started fast punk band. Influeced by European/US 80s hardore, punk and fast bands all over the world they founded band which later become S.I.K.A. (Letters stands for Subsistence In Kontra Attitude). "Be in oposition againt bad things, even it is hard and your existence is not comfortable".S.I.K.A. officialy started around 1999. Released few records, making few tours over Europe, played with many bands. And regulary practice in Garage, their rehearsal room, which became also gig place for many hardcore bands. Band memebers try to support and improve do-it-yoursef ethic of hc movement. Also playing in some different bands beside S.I.K.A.
Few members left, few will come. Face of S.I.K.A. changed little bit from fast sloopy thrashcore to hc/punky thrash. But D.I.Y. attitude still stayed. Until end, in year 2004. This tape may be some memorial. Some song were released before, some dont.
Some members are still active in punk scene, some don´t.
2 members playing in crust/metal band BETON (http://www.myspace.com/betoncrust), one in MORKHIMMEL (http://www.myspace.com/morkhimmel) and one in STEH - synth/alternative HC/punk (http://www.myspace.com/stehpunk)

Don´t hesitate to contact us.


-------------------------------------------

Diskografia S.I.K.A.:
-split demo SxIxKxA/RIOT IN OPERA (SVK/SVK) MC, 2001
-split SxIxKxA/BINGO (SVK/SWE) 7"ep, 2003 BIOSPHERE recs., DRUGS KILL YOUR MIND recs., PHOBIA recs. (press 1000 copies)
-v/a EURO THRASH CD 2004 625 PRODUCTIONS
-split SxIxKxA/KOBRA XI (SVK/CZ) 7"ep 2004 BIOSPHERE recs., PHOBIA recs.,...


--------------------------------------------------------------------
Tu dávam k dispozícii niektoré naše nahrávky, ktoré, pretože neboli oficiálne vydané, sa nedajú veľmi ľahko zohnať.Nahrávky:
Tieto posledné skladby boli nahrané viac-menej na rýchlo u nás v garáži už v období po rozpade kapely.
S.I.K.A. last songs: (2004)
http://www.mediafire.com/?mnjjj11wmtm


---------------------

S.I.K.A. Divadlo v podzemi/tour tape (2001)
Skladby nahrané v priestore Divadlo v podzemí, v podzemných priestoroch internátu Bernolák. Neskôr sme ich využili na promo-turné kazetu.

http://www.mediafire.com/?3yayh4zemdy


---------------------

S.I.K.A. - 2 songy z CD kompliačky "Euro Thrash Retribution" ktorú vydal Max na svojom labely 625 Records (USA). Myslím,  že boli nahrané na jar v roku 2004 v Rožnovskom D.I.Y. štúdiu MOC PLEVELE.http://rapidshare.com/files/353251011/s.i.k.a._songs_from_euro-thrash.rar.html

celú kompilačku nájdeš napríklad aj tu:
http://ganjacoreblog.blogspot.com/2008/07/euro-thrash-retribution-barbaric-thrash.html

No, nateraz stačí, ku S.I.K.A. sa ešte vrátim, mám ešte zopár materiálov, ktoré by som chcel uverejniť. Ale to má čas.

Mišo

1 komentár:

  1. Hi there :)
    I was wondering, can you put the S.I.K.A. links back up ?
    Would be greatly appreciated !

    Mike

    OdpovedaťOdstrániť