piatok 21. októbra 2011

Rozhovor s kapelou HERETIX

Po čase opäť pôvodný rozhovor na tomto blogu.

HERETIX - bratislavská punková kapela, ktorá v sebe spojila skúsenosť veteránov a mladícku energiu. Videl som ich dva krát naživo - v Očku a v bývalom U-čku (teda SUB Clube). A malo to "drajv" a spád.
Za mikrofónom a bicími nájdeš dvoch "starých punkáčov" - Vesla a Mikka, ktorí to spolu tiahnu už niekedy od polovice 80-tych rokov. Začínali v kapele BARBUS, neskôr hrávali v bandách LORD ALEX, ZIGAUNNER (Veslo) a v ZÓNE A (Mikko). Mladšiu časť kapely zastupujú basák Lichtle (s ktorým som kedysi hrával v S.I.K.A. a ROVNOU CHODBOU) hrajúci popri tom aj v crust/metalových BETON a grindových MINDFUCK a gitarista Maťo (pôsobiaci roky-rokúce v kapele AD ACTA). Celkovo ma HERETIX zaujali, vychádzajú z hudobných koreňov 77, počuť tam aj Veslove A-punkové/dub-reggae preferencie, bicie sú úderné, gitara priama, basa šlape...

Po jednom koncerte (myslím, že to bol SABOT) sme s Lichtlem skončili na pive v rockovej krčme na Šafku a bavili sa o muzike. Tak som sa pýtal na HERETIX, hranie a tak, sľúbil mi CD...no a potom som si povedal, že veď pošlem im pár otázok, nech blog trochu oživím a aj ma to zaujíma, predsa len, nedávno vydali debutové CD, hrajú tam známi ktorí hrajú inú muziku ako kedysi zvykli, je to posun a tí starší to zase berú inak. A zhruba pre dvoma mesiacmi som zaslal na ich adresy mail tohto znenia:


Ahojte HERETIX.
Tu je Mišo - blog http://muzika-komunika.blogspot.com/.
Píšem vám, lebo okrem "suchého" pridávania hudobných nahrávok mám záujem robiť aj pôvodné veci (napr. rozhovory) a tak posielam pár otázok na vašu kapelu. Videl som vás 2 x naživo, počul vaše debutové CD a chcem sa opýtať na:


1. Vznik kapely

Stručné BIO som si prečítal na stránke. Kapela, zdá sa funguje už dlhšie, od konca r. 2008? Je tak? V čom bola/je iná než vaše domovské/predošlé kapely? Ozaj, ako momentálne fungujú LORD ALEX, AD ACTA a BETON?
HERETIX - ste heretici? V akom zmysle?Veslo: Ahoj, takže najprv tá história...Áno, ak si dobre pamätám, tak úplne prvé kroky sme urobili niekedy koncom roku 2008.Boli sme s Hadom kolegovia v práci a často sme si robili prdel, že založíme nejakú Oi – ovú kapelu :) akože čisto z recesie. Vymýšľali sme stupídne texty plné klišé o pive, futbale a trakoch...potom sme najebaní v krčme spievali silné skinheadské refrény ha ha ha.Ale potom sa to nejako zvrtlo a debaty prešli do vážnejšej roviny.Had mal hrať basu aby mal nejakú zmenu oproti Adacte, gitarista mal byť Dawyt zo Zhody Náhod, ktorý snami chodil v tom čase na pivo. Takže hladali sme hlavne bubeníka a ked som raz stretol v Randale starého kamoša Mikka, tak som sa ho spýtal či by to doho šiel. Vtedy už asi rok nehral na bicie (odkedy odišiel zo Zóny A)
Nápad sa mu zapáčil, ale malo to háčik...musí s nami hrať aj Lump, lebo oni sa tak už dohodli. Vyriešili sme to teda tak, že Lump hral na base a chudák Had zostal pri starej dobrej gitare (vtedy hral na basu aspoň v Lord Alexe ).
Úprimne povedané, s Dawytom a Lumpom boli problémy už od začiatku. Aj časové kvôli ich domovským kapelám, ale hlavne z ich strany chýbal ozajstný živý záujem. Ako keby ich niekto do toho nútil...však to asi poznáš.
Tak sme sa najskôr rozlúčili s Dawytom na miesto ktorého prišiel gitarista z Lord Alexu – Roman Klubal.
Neskôr Lumpa nahradil Lichtle – gitarista crustového Betónu. Keď som navrhol Hadovy, aby sme zavolali Lichtleho na basu, tak bol veľmi prekvapený a asi tomu nedával veľkú nádej :) Ale bolo to dobré rozhodnutie.
V čom je iný Heretix? Čo sa týka Adacty a Betónu, tak to je myslím každému jasné :)
K Lord Alexu máme asi najbližšie, čo je spôsobené hlavne tým že v obidvoch kapelách spievam ja. Napriek tomu si myslím, že Heretix má celkom odlišný zvuk a taktiež gitarové postupy sú iné – tu je jasne cítiť Hadov rukopis. Lord Alex je jednoduchší a viac ortodoxne punkový, ak sa to dá tak vyjadriť :)
Pokiaľ viem Adacta a Beton fungujú aktívne a koncertujú minimálne tolko ako Heretix. Novinkou je, že v Betone momentálne ručí Had a nejaké koncerty zase hral Lichtle na basu s Adactou – už je to celé dokonalý miš maš. Zostáva už len aby sa Mikko vrátil do Lord Alexu :)
Lord Alex je teraz v kóme. Nerozpadli sme sa ale každý má svoje projekty. Občas sa prebudíme a zahráme nejaký koncert, nič netreba znásilňovať a takto nás to zatiaľ baví...
Výraz Heretik sa používa hlavne v súvislosti s katolíckou cirkvou. Je to niekto, kto protirečí hlavnému dogmatickému výkladu a vykladá si veci svojim vlastným spôsobom. My nie sme kresťania – sme heretici punku. Nám sú na smiech všetky „punkové pravidlá“ a dogmy, punková móda a tak podobne...Sme možno heretici aj preto že sme v kapele dvaja punkáči starej školy a dvaja crustery. To by sa asi robiť nemalo, nie? :)

Lichtle: V začiatkoch môjho heretického života, BETON akosi neuspokojoval moje požiadavky na správne fungovanie drsnej punkovej kapely. Moc sa neskúšalo, vytrácal sa elán a členovia a jediný, kto to trocha tlačil dopredu som bol ja. V HERETIXe to bolo totálny opak. Zmocnenie sa nástroja, ktorý som predtým v rukách ešte nedržal – basgitary, samozrejme neprišlo samo od seba. Nie som Kristus a keď rozpažím, slová zo mňa nevypadávajú len tak a ani drásanie 4 hrubých strún sa neobišlo bez tréningu. Nutnosť naštudovať staré skladby v krátkom čase a byť schopný sa nekam vtesnať pri tých nových, vyžadovalo aktivitu a nadšenie, ktoré som už dávnejšie nezažil. Nešlo ale iba o mňa. Celá kapela tvrdo makala, skúšala a furt sa niečo posúvalo kamsi ďalej a ďalej, niečo nové sa vytváralo. To bol asi najdôležitejší rozdiel, ktorý ma v HERETIXe uchvátil. Neustále šlapanie dopredu. Samozrejme tempo sa časom trocha ustálilo, nie je potrebné si utrhnúť krk. No stále sú pre mňa títo 3 chreni silnou inšpiráciou, že ak sa niečo chce, tak sa to dá a dokonca celkom rýchlo a ľahko. Len treba fakt chcieť. Rozdiely v hudobnom nástroji, resp. v hudobnom žánri považujem za vedľajšie.
Našťastie ani s BETONom to neostalo v takej depresii, ako sa mohlo zdať. Po pol roku hibernácie, je nová zostava, a sedí skvele dokopy, ako hudobne, tak osobnostne! Je chuť, miesto, čas a šecko ostatné potrebné na hranie, tak dúfam, že to tak aj nejaký čas ostane. A dokonca ako posledný príchodzí zostavu doplnil Technoviking, ktorý v tomto rozhovore takisto určite prevelice mudruje.
V rámci dnešnej spoločnosti sa cítim asi podobne, ako sa cítia/li heretici v rámci cirkvi. Niekde súhlasíš, no nie všade. A možno niekedy sú tie body natoľko dôležité, že sa od spoločnosti oddeľuješ. Náš názov sa v mojom ponímaní cirkvi(akejkoľvek) netýka.

Mikko: Na výročí Sida 2.2.2009 v Bratislavskom klube Randal ma Veslo oslovil: či by som nemal záujem hrať na bicie v novej kapele, ktorú s kamarátom Hadom už dlhšiu dobu, zatiaľ iba
v teoretickej rovine, plánujú. Prv som si myslel, že je to jeden z ďalších Veslových úletových projektov, ale po rozhovore s ním som ihneď na basu navrhol: Lumpa – Čupeho.
S Lumpom som hrával skoro 18 rokov v Zóne A a po mojom odchode z tejto kapely sme mali dokonca už spolu aj s Romanom Klubalom taký projekt . Chceli sme spolu niečo tvoriť, ale tento projekt akosi zaspal.
Lump bol ochotný, lebo chcel začať niečo nové, ale už dopredu vravel, že sa tomuto nebude môcť venovať naplno. Oslovili sme aj Dawyda zo Zhody náhod na druhu gitaru a v polovici marca 2009 sme mali prvú skúšku. Po lete strieda na gitare Dawyda Roman Klubal a v marci 2010 mesiac pred prvým koncertom strieda pre časovú tieseň Lumpa Lichtle. Intenzita skúšok sa zrazu priam kozmicky znásobila. Roman pre pracovnú vyťaženosť nestíha a čo ma veľmi mrzí, že sme museli odmietnuť aj letne koncertné ponuky. Po lete 2010 Roman opúšťa kapelu a v tejto štvorčlennej zostave hráme až do dnes.
Tato kapela je odlišná od mojej predošlej, že skúšame pravidelne raz do týždňa a pred koncertom aj viac a po skúške si ideme pravidelne všetci sadnúť na obľúbené pivečko.
Heretik som ako kedy, ale keď ťa v detstve rodičia k niečomu nútia tak potom príde trpké zistenie z reálneho života a skúseností a príde opak.


2. Hudbu

"Hudba je dôvod prečo dýchaš/
keď pod nohami pôdu strácaš/
na vrchol ťa rýchlo dostane/
Zabudnúť na bolesť pomáha/
v hlave znieť neprestáva/
hudba čistá najlepší liek..."


Ako vznikajú skladby HERETIXu?
Z akých hudobných vplyvov vychádzate? Pár obľubených kapiel...Veslo: Texty píšem ja osobne...aj ked niekedy mi to trvá až príliš dlho :) veď chlapci by vedeli rozprávať.
K textu piesne Hudba ma inšpirovala kniha od Hermana Hesseho „Gertrúda“. Všetci máme k hudbe ako takej silný vzťah, je to náš svet, to je to čím hlavne žijeme.

Lichtle: Chcel by som možno aby troška viac vychádzali aj so spoločného jamovania, ale to pri našej vyťaženosti asi nie je len tak možné.
Ja mám hudobných vplyvov toľko, že je úplne zbytočné ich vymenovávať, viď nižšie.


Mikko: Skladby – hudbu v Heretixe tvorí výlučne Hadov hudobný jazýček a na skúškach si ich s časti upravujeme + textovo ich posväcuje Veslo


3. CD

Prečo názov "Obdobie neistoty" ?
Kto ho vydal a ako prebieha distribúcia?
Klávesy znejú dobre. Klávesy v punku znejú dobre. Ako došlo k spolupráci s Guccim?


Veslo: Skladby vznikajú tak, že najprv Had nahrá svoje hudobné nápady – gitary, automatické bicie a väčšinou aj basu, pošle nám MP3- jky a potom sa ja snažím vymyslieť vhodný text a spevovú linku. Mikko si upraví bicie na svoj obraz a to isté urobí Lichtle s basou. Nakoniec tomu dávame v skúšobni konečnú podobu...pribudnú vokály a tak ďalej.
Vydali sme si to sami s účasťou našich kamošov Two Fingers In The Air (Díky chalani !!!).CD Je v 3 variantoch – plastikový box, digipak a lacná verzia len v igelitovom obale. Album predávame hlavne na našich koncertoch, ale aj v niektorých kluboch v Bratislave a v pár obchodoch...takže žiadne supermarkety :) Ono je to celkovo s predajom hudobných nosičov riadna bieda...
Áno, s klávesami sme nad mieru spokojný a chceli by sme regulérneho klávesaka aj na všetkých live koncertoch. Lenže je veľmi ťažké niekoho takého zohnať. Gucci nám spadol priamo (z gotického) neba.Je to fantastický hudobník a tiež človek. Veľmi vzácna kombinácia. Skontaktovali sme sa s ním cez Mikka, keďže Mikko robí občas šoféra pre The Last Days Of Jesus.


Lichtle: Hej znejú dobre!

Mikko: Názov Obdobie neistoty vznikol z našej skladby, ktorá neprešla do užšieho výberu a ani ju nehrávame, ale ako názov na album sa všetkým členom pozdával, aj keď celkový boj o obal albumu bol veľmi nevídaný, obtiažny priam krvavo zdĺhavý, dlhší ako čas nahrávania.
Album sme si vydali sami /Heretix records/ a za pomoci a podpory nášho kamaráta Kuba Yoorkoviča: Two fingers in the Air.
Distribúcia je v predajniach CD v Bratislave: u Dr. Horáka a Victory a hudobných kluboch: Randal, U óčka a Obluda a taktiež v Piešťanoch v predajni : Punky Dolls, ale hlavne cez náš web a na našich koncertoch.
Spolupráca s Guccim vznikla mojou snahou, nakoľko Gucciho a chalanov z Last Days of Jesus poznám dosť dlho a preto som sa odhodlal ho osloviť na túto spoluprácu. On to na môj obdiv prijal ako poctu a odohral s nami už aj pár koncertov. Je to jeden veľký muzikant a je nám potešením s ním spolupracovať.

4. Texty

Kto píše texty? Inšpirácia?
Otázka na každého z HERETIX - tvoj najobľúbenejší text od tvojej kapely.
A obľúbený text vôbec:


Veslo: Ako so už povedal, texty píšem ja (Veslo) a pán profesor Had po mne opravuje gramatické a štylistické chyby
Inšpiráciou je celkovo dianie okolo mňa a myšlienkové pohyby v mojej hlave s tým späté.
Mne sa najviac z našich textov asi páči „Čo je s tebou?“ ale ťažko povedať o vlastných textoch.
Fíha, celkovo obľúbený? Momentálne asi „Shooting Fascists“ od The King Blues:

Well he’s looking, he’s looking, he’s looking down,
Hoping you’ll clean up this dirty old town.
Finish his battle, before it turns rotten,
Your granddad didn’t vote for fascists, he shot 'em.

Yeah he shot 'em, he shot 'em, he shot 'em down,
Fired his gun till they hit the ground.
So I hope, you’ve not forgotten:
Your granddad didn’t vote for fascists
He shot 'em down.

Oni majú celkovo veľmi vymakané texty.


Lichtle: Musím sa priznať, že docela dlho ma naše texty príliš nezaujímali, ale asi po roku som si ich prečítal a (to sa mi nestalo asi nikdy) páčili sa mi všetky! Dosť sa mi páčili! Z Vesla asi nikdy Baudelaire nebude, ale napriek tomu píše výborne. Jeho texty sú jednoduché, veľmi úprimne a miesto aby kritizovali teba, idú najprv sami na seba. Ak hodnotia, tak palicu nelámu, dávajú možnosti. Sú možno troška naivné, ale vždy konkrétne. Vôbec si nevymýšľajú a neuchyľujú sa k oplieskaným klišé sračkám a na nič sa nehrajú, už dávno to majú totiž za sebou... pre mňa sú skvelé všetky a vybrať jeden neviem. Preto "Stratená generácia" (lebo prenesene hovorí o tom, kde sme sa plus mínus šeci voľakedy stretli), "Chcem dýchať" (keďže vyjadrilo dosť presne to, prečo sme sa tam stretli) a vďaka "Čas letí" môžeme podumať nad tým, či sa nám z tade podarilo zdrhnúť, či sme zdrhali správnym smerom a či to všetko predtým vlastne nebolo fajn a možno aj či je niekde v diaľke vôbec nejaký ciel.
Obľúbený text celkovo? Asi 18-ty od Anal Cunt na ich "88 song" ep. Neuveriteľne presne vystihnutá problematika vegetariánstva a jeho blahých vplyvov na vývoj osobnosti!

Mikko: Texty píše výlučne Veslo.


5. BARBUS

Veslo a Mikko kedysi spolu hrávali v kapele BARBUS.Vaše demo "Prvé vydanie" mám moc rád, kedysi som ho kadekomu nahrával. Ako vlastne fungovala punkova kapela (a scéna vôbec) v tej dobe, v druhej polovici 80tych rokov v Bratislave? Ako ste sa dostávali k nahrávkam, platniam. Čo koncerty? Ako z vášho pohľadu vyzeral koncert v Horskom parku?

Veslo: Človeče, ty si asi jediný fanúšik BARBUSU v celej Galaxii :)))))))
Punková scéna bola absolútne „Do It Yourself“ – od nás by sa mohli kľudne učiť aj samotní Crass :) Platne, kazety a podobne sa predávali a kupovali hlavne na ilegálnych burzách, ktoré často menili svoje miesto. Napriek tomu všetkému (alebo práve pre to?) mám pocit že to bolo nejaké ozajstnejšie, úprimnejšie. Ako kapela sme skúšali každý druhý deň, nemali sme nič iné na práci a ani nás nič iné nezaujímalo. Boli sme spolu celý čas aj mimo skúšok. Takto nejak to bolo v Barbuse ale hlavne potom v Lord Alexe.
Ak sa vyskytol občas nejaký koncert, vždy to bola obrovská udalosť a dôvod na oslavu.
Koncert v Horskom Parku vyzeral skvelo! Veď sme boli jediná kapela, ktorá odohrala celý set :) Krach stihli len 2 skladby a už tam nabehli poliši a bol všetkému koniec.Bolo tam strašne veľa ľudí z celého Československa. Pražáci a tak. Mnohí z nich boli zatknutí a držaní celú noc na polícii. To veru nikto nečakal, mala to byť len taká verejná skúška Zóny A, kde mali trošku zahrať aj spriatelené kapely Tlak, Krach a Barbus...

Mikko: S Veslom sa poznáme od narodenia, bývali a vyrastali sme spolu na jednom dvore, chodili sme spolu 8 rokov do základnej školy a väčšinou sme sedávali v jednej lavici, až kým nás za neposlušnosť samozrejme každoročne nepresadili. Už na Zš sme sa snažili robiť "muziku".
Po škole sme hrali skoro denne kde sa dalo a keď nás od všadiaľ vyhodili "hrávali" sme u mňa od 14 – 16 hod. v detskej izbe, lebo po 16 hod. prišla z práce mama a tá to veru nemohla počúvať.
Zháňanie nahrávok a nebodaj platní to bolo veru v tej dobe veľmi zložité. Väčšinou sa zháňalo na burzách, ktoré boli nelegálne a väčšinou ich rozohnala polícia a mapovali tajní.
Muzika sa šírila medzi známymi na kazetách, alebo ešte kotúčoch. Niečo sa podarilo nahrať z rakúskeho radia na kazetu. Keď mal niekto LP platňu, tak to bola pecka a už sa nahrávalo.
Koncerty neboli skoro žiadne, ak si mal kapelu musel si mať zriaďovateľa a keď si chcel hrať musel si prejsť prehrávkami a tam sedela partička komunistov a to bolo málo pravdepodobné, že ťa pustia ďalej a ešte si musel mať schválené texty komisiou.
Odznaky sme si robili z plechových vrchnákov fliaš a dozadu sme dávali zicherku a nápis sme si maľovali buď farbami z leteckých modelov, alebo písali – odtláčali propisotom. Opasky, koženkové náramky sme si robili sami a kupovali cvočky a dvojnožky v Rempe.
Tričká sme si farbili, alebo striekali vlastnými šablónami a spraymi, pripadne stačilo vypísať na tričko kapely perom.
Koncert v Horskom parku s Lord Alex a Zonou bol veľký zážitok. Organizoval to Koňýk ako verejnú skúšku a bolo tam strašne veľa ľudí. Počas koncertu, po našom vystúpení vypli policajti aparatúru a bolo po zábave. Zrazu tam bolo veľa policajtov a divných osôb v civile, ktorý sa tam pohybovali už pred policajnou raziou. Nakladali ľudí do radu , aj z krčmy Funus do Antonov /žlté Avie/a odviezli na políciu na výsluchy....


(pre info o kapele BARBUS pozri aj: http://muzika-komunika.blogspot.com/2009/09/barbus-prve-vydanie.html, prípadne vypočuj: http://www.youtube.com/watch?v=-XqzOqtoszo. pozn. mišo)


6. Plány HERETIXu

Veslo: Naše plány sú celkom jasné – chceme robiť nové piesne, koncertovať koľko sa bude dať a v lete zahrať na viacerých festivaloch

Mikko: Vydali sme si album a plánom je jeden koncert za mesiac, čo sa nám v celku aj darí. Sľúbenú máme účasť na festivale Pohoda budúci rok, čo by bolo pre nás veľmi reprezentatívne. Máme chuť hrať koncerty a šíriť "kultúru".

7. Aktivity mimo kapelu.

Čo vlastne robíte v civile?
Otázka na každého:Akú knihu teraz čítaš? TOP 5 muziky čo počúvaš. A čo lacné vzrušenie? Aké si dopraješ?


Veslo: Ja veľmi rád jazdím na bajku – momentálne ma začali baviť viac kopce ako rovina, cestovanie akéhokoľvek druhu, a umenie tak isto – výtvarné, literatúra, design, fotografia...
Inak som normálne zamestnaný – mám na starosti taký malý obchodík s dentálnymi pomôckami.
Teraz čítam dejiny Islandu, predtým som čítal „Vrahovia bez tváre“ od Henninga Mankella a „Černí psy“ od Iana McEwana.

Top 5 ? Približne asi takto:
1.The Clash
2.Citizen Fish
3.Manic Street Preachers
4.New Model Army
5.Sonic Boom Six

...ale toto sa u mňa dosť často mení, takže keby si sa pýtal o mesiac tak by tam zostal možno len ten Clash. Jasné ten bude vždy na 1. mieste :)

Doprajem si asi každé lacné vzrušenie okrem sexu po telefóne a hazardných hier.


Lichtle: Vyučujem anglický jazyk. Počúvam úchylačiny z reproduktorov a z úst ľudí a pak nad tým šeckým nejak uvažujem. Pestujem bazalky. Mám ich hodne. Záhon. A furt sa neviem dohrabať na koniec "Sexusu" od H. Millera.

TOP10(momentálny vs. celkový):
SLEEP "Dopesmoker"
BOLTTHROWER šecko
ANAAL NATHRAKH "Total Fuckin Necro"
WWW "Neurobeat" / "Tanec Sekyr"
ELECTRIC WIZARD "Witchcult today"
JUSTICE "Cross" / die ANTWOORD "SoS"
samozrejme DISCHARGE 81 - 84
samozrejme DISCHANGE/WOLFPACK
GENTLEMANS PISTOLS s/t
CORRUPTED šecko
+ BRUJERIA, BUZZCOCKS, QOTSA/KYUUS, FRONT 242, KURO/GAI/GASTUNK/GASMASK, DYS/SSD/MINOR THREAT/S.O.A., TRBNGR, BLOODBATH, BLONDIE, G.B.H., DARK THRONE, DEADCANDANCE, DYBBUK, DG 307, BLACK SABBATH, atď, atď

Lacné vzrušenie som si doprial pred nedávnom v Lučenci, keď som sa na svoje želanie nechal svojimi spolu-kapelníkmi prehodiť na(cez) kríky (na cestu), a pri dopade som si rozmlátil hlavu a zlomil palec na nohe. Bol som potom vzrušený a vyšlo ma to vcelku lacno.

A dík za rozhovor, bol veľmi zaujímavý. Dúfam, že sa ti bude dariť s tvojím (web)zinom.


Mikko: V civile: mám s manželkou v prenájme malú predajňu zahraničnej tlače v centre mesta, kde aj predávam,+ vyrábam odznaky na objednávku a vozím dodávkou kapely na koncerty a občas aj iné idividuá!
Momentálne čítam knihu: Sex a lásky papežú.
Muziku počúvam, ale TOP nemám, ako napr.: Buzzkocks, Damned, fínsky: Pojat,
999, Stranglers, Vanilla Muffins, Joy Killer, Guitar Gangsters, Lurkers a podobne pecky !
O dopriatom xy vzrušení ? júj o tom by som sa radšej nezmieňoval.....cmuk

Diky Mišo
S pozdravom
Mikko


---------------------------------------------------------------------------------

P.S. Na otázky odpovedali iba 3/4 kapely, gitarista Maťo Had zhodnotil, že nemá veľmi čo dopĺnať.


Texty kapely:


info/aktuality:

http://heretix.sk/

http://bandzone.cz/heretix


Dopočutia!


mišo


Najbližšie HERETIX môžeš vidieť naživo v klube OBLUDA. Hrajú spolu so špinavými rock and rollistami IRON LAMB zo Švédska!!!
------------------------------------------

Interview with Slovakian punk band HERETIX.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára