štvrtok 20. októbra 2011

S.I.K.A. na kompiláciách


Kamarát Whack, vďaka ktorému si môžete vypočuť väčšinu kazetových nahrávok uverejnených na tomto blogu, robí MP3-ojkové D.I.Y. kompilácie zo zameraním na eko/pro-animal rights/vege/A/Earth-first tématiku. Majú názov ECO-DEFENSE a môžeš na nich počuť široký výber českých a slovenských HC/punk/grind kapiel rokov 90-tych aj 00-tych. Doteraz vyšlo desať dielov.


Keďže sa na blogu občas venujem aj kapelám kde som pôsobil, spomeniem, že na treťom, šiestom a desiatom dieli nájdeš aj bandy S.I.K.A. a RIOT IN OPERA.


VA - Eco-Defense III (2010) -- S.I.K.A. - Dvere (zo splitu s Kobra XI, 2004)
VA - Eco-Defense VI (2010) -- Riot in Opera - Konzum (z Demo II., 2002)
VA - Eco-Defense X (2011) -- S.I.K.A. - Príde čas (z Live Bratislava, 18.2.2001)
Všetky diely kompilácií nájdeš tu: http://mirotvorce.blogspot.com/search?q=Eco-Defense+, alebo tu: http://www.punkuj.com/viewtopic.php?f=8&t=20029#p187565.


No, zaujímavé možno je, že zrovna tie skladby S.I.K.A. podľa mňa textovo úplne nezapadajú do konceptu kompilácií (zhodou okolností som autor oboch textov vybraných skladieb), pretože sú myslené skôr v tej osobnej (vnútornej) rovine boja človeka so sebou samým a okolím. A nie v rovine nejakej prírodnej katastrofy, či boja v zmysle ekologickom. Ale to je detail.


Kapelu S.I.K.A. môžeš nájsť aj na kompilačke Euro Thrash Retribution: Barbaric Thrash Vol. VII ktorú vydal Max (W.H.N.)na labely 625 a na výberovke Czech And Slovakia Underground Report (http://www.discogs.com/Various-Czech-And-Slovakia-Underground-Report-vo2/release/3380095)
ktorú vydal punkáč Wahnfried.

-------------------------------------------------------


Myslím, že ja som už o kapele S.I.K.A. toho napísal na blogu celkom dosť, teraz tu dám kvôli komplexnejšiemu obrazu niekoľko starých rozhovorov v ktorých nefigurujem. V prvom rozhovore na otázky odpedali Tomi (basa) a Maťko (druhý a neskôr jediný spevák), v druhom rozhovore Tomi (basa) a Juro (náš prvý gitarista) - ten bol robený v angličtine pre nejaký španielsky zin na základe kontaktov z nášho turné na severe Španielska a tretí robil Roman Láriš pre svoj zin Limo Kid a odpovedali Tomi (basa) a Tomáš (gitara), nájdeš ho tu: http://www.romanlaris.com/limokidweb/sika.html
(Vyparádený Lichtle hrá na gitarke)

Rozhovor pre Křapu, do Čiech:

1.:co znamena S.I.K.A.? myslim nejen preklad ale taky vyznam pro vas.Jak dlouho hrajete? je to vase prvni kapela?

tomi: Hoj Křapo, SxIxKxA znamená, teda názov Subsistence In Kontra Attitude (Prežívanie V Proti- Postoji). SxIxKxA bola a navždy bude prvá kapela v ktorej som kedy hral a preto pre mňa znamená veľmi, veľa. Za celu dobu čo to spolu ťaháme sme prešli veľa zmenami, stretli sa z množstvom problémov, ale zažili sme aj kopec srandy a vďaka tejto kapele stretli množstvo skvelých ľudí. Dnes si už svoj život bez hrania v SxIxKxA neviem, predstaviť, proste je to niečo čo je súčasťou tvojho života ako škola, práca. Ako dlho hráme? Myslím, že tak nejako 4-5 rokov. Spomínam si aká to bola sranda na začiatku keď sme vôbec nevedeli na nič hrať (to nevieme ani teraz, ale už je to trošku lepšie, teda aspoň myslím), nemali žiaden aparát ani skúšobňu, a keď sa zase pozriem na to ako sa majú veci teraz (mame vonku sedmičku, hráme veľa koncertov, jazdime turné), je to fakt silne.

2.:kdo tvori S.I.K.A.? nejen ted, ale kdo prosel kapelou za celou dobu existence.

tomi: SxIxKxA v tejto chvíli je maťko: spev, valter: spev, mišo: bicie, tomino: gitara, tomi: basa. Kapelou „prešli“ ešte juro: gitara a sivo: spev. Juro odišiel sám, prečo to neviem, ale pravdepodobne nebol spokojný so situáciou v kapele a so sivom sme sa dohodli, že jeho spev sa do hudby, ktorú sme chceli hrať moc nehodí a tak prešiel spievať do RIOT IN OPERA a neskôr hrať na basu do ROVNOU CHODBOU a BOZOKA.

3.:Jaké máte venku nahrávky, co plány do budoucna?

tomi:
nahrávky:
-split demo kazeta SxIxKxA//RIOT IN OPERA (vydaná kapelami)
-split 7“Ep SxIxKxA//BINGO (DRUGS KILL YOUR MIND, PHOBIA, BIOSPHERE + kapely)
v pláne:
MC SxIxKxA- „studio 2002 + live“ (ULTIMA RATIO recs.)
MC SxIxKxA- „studio 2002 + 7“Ep sonx“ (UGLY SMOKER TAPES)
2 songy na LP v/a „EURO THRASH“ (625 productions)
split 7“Ep KOBRA XI//SxIxKxA (DRUGS KILL YOUR MIND, PHOBIA, EXIT, BIOSPHERE+ kapely)

4.:jeli ste evropské turné ve felícii to je docela husty, kde vsude jste si zahrali krome slovenska a ceska?

tomi: Tak to máš turné vo Felícií (nie combi) bola docela hustota, ale už sme na to nejako zvyknutý aj prvé turné sme šli na osobáku (Mazda 323 combi). V zahraničí sa to takto dá, lebo všade ti môžu požičať aparát, alebo vždy hráš z nejakou kapelou, ktorá ti ho požičia, v aute sa síce trošku tlačíš, ale nemusíš za každý koncert dostať tak veľa prachov a z tohto hľadiska je to fajn. Okrem Slovenska a Čiech sme hrali ešte v: Rakúsku, Nemecku, Holandsku, Francúzsku, Španielsku, Dánsku, Švédsku, a keď vyjde tento rozhovor tak budeme mať za sebou aj turné s FESTA DESPERATO po Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku, Taliansku, takže je toho vcelku dosť. Mam doma mapu, do ktorej si zapichávam vlajočky kde všade sme už boli hihihi, to je len sranda.

5.:jakej je prumernej vek vasich fanynek?

tomi: to fakt neviem, ale začnem robiť výskum (ako si spriateliť mafiu a sisku) a potom ti dám vedieť. OK?

6.:vas nejhorsi/nejlepsi konzert?

tomi: Najlepšie koncerty, aké sme kedy zahrali boli v Rožnově na VRAHu a k mojím osobným favoritom patrí ešte koncert v španielskom mestečku Arnedo s kapelou KARKABA a v nemeckej Jene s kapelou KLEINE HENNE. Najhorší koncert, kiež by to nebola pravda, ale každý koncert, ktorý sme hrali v Blave na garážach (vonku) dopadol podľa mňa dosť zle.

7.:jake mate jine aktivity a konicky krome hrani v kapele?

tomi: rád čítam knihy, kedysi som to nemal rád ale potom som tomu prepadol. Obľúbeny autor K. Vonnegut, J.K.Toole, G. Orwell,.... Brigadujem, za smiešne prachy spolu s gitaristom tominom v jednom kníhkupectve. Rád chodím von s kamarátmi čajíky, nealko-pivka,...

8.:jaka je na slovensku scena, jak casto jsou napriklad v Bratislave konzerty? a co mista na poradani konzertu?

tomi: scéna na Slovenku je, ale je úplne iná ako v Čechách, ale to máš všade, zober si trebárs Viedeň, tam je to zase iné. Proste všade to je také ako to ľudia cítia. Je tu veľa dobrých kapiel, takisto aj veľa blbosti, ale to už je na posúdení každého zvlášť. Ľudia sa snažia a robia všetko podľa možnosti aké majú. Z kapiel, ktoré mám rád spomeniem: ROVNOU CHODBOU, SANGRE DE CHRISTO, FLAME STILL BURNS, NAIVE FIGHTERS, IF THERE IS A HOPE, AD ACTA, HIPPIE KILLER, INTERNATIONAL KARATE, NONCONFORMIST,... Koncerty v Blave bývajú povedzme v plodnejšom období tak 2 do mesiaca inač tak asi jeden. Z miest najlepšie je asi STOKA miestna krčma kde sa stretávajú poväčšine hc/punx, potom je to SONG LONDONER pub zatiaľ tam boli tri koncerty tak uvidíme. Ešte sa robili koncerty v Čajovni v Podzemí, ale tá sa musela presťahovať do iných priestorov a tam už to nepôjde. A samozrejme nesmiem zabudnúť na Garáže pod Prístavným mostom, kde robíme dosť veľa koncertov, prevažne mi pod hlavičkou SOUND FROM GARAGE crew.

9.:cim se zivite, predpokladam, ze ne muzikou! he he

tomi: študujem na VŠ piatym rokom, takže tento rok končím a potom ma čaká civilka a „sladký život pracujúceho človeka“. Ako som už vyššie spomínal brigádujem v kníhkupectve a sem tam, ešte nejaké iné brigady.
10.:jaka je na slovensku situace s nackama?
tomi: S môjho pohľadu to už nie je také zlé aké to bývalo pred povedzme trištvrte rokom. AFA Bratislava začali byť dosť aktívny a napádajú náckov cez víkendy v meste atď. Ale stále sú ešte také zóny, kde to nie je bohvieako bezpečné (Petržalka, Hlavna Stanica, Autobusova stanica, stred mesta, nočné autobusy). Čerstvú príhodu má mišo keď sa nepohodol s dvoma náckami v autobuse cestou domov.

11.:Slovensko je celkem krestanska zeme, jak se divaji sporadani verici na vyrostky, jako jste vy?

tomi: Keď si toho súčasťou tak ti to do určitého veku ani nepríde, proste nepoznáš iné, ale ako to raz prekukneš potom uvidíš, že je to všade od toho čo ti hovoria doma, v škole až po to čo čítaš v novinách, vidíš v správach, na ulici. Je to všade. Neviem ako sa na mňa pozerajú „spořádaní věříci“, ak ich poburujem som rád, toto je strašne puritánska a konzervatívna krajina, keď povieš „do Boha“ je to horšie ako keby si niekoho zabil. Inač ma moc nezaujímajú, sú mi voľní.

12.:Jste vegetariani. Kolik je ve vasem okoli vegetarianu/veganu? co celkove na slovensku?

tomi: všetci okrem valtera a tomina sme vegetariáni. Myslím, že v Blave ale aj na Slovensku je veganov/vegetariánov dosť, som rád, že sa k tomu stále dostávajú ďalší ľudia, je to super.

13.:Co dela Vladimir Meciar? Tady v Cechach o nem uz neni moc slyset.

tomi: ha Vlado Mečiar, po tom ako videl, že jeho kamoš z mládi Vašík Klaus vyhral kláni o prezidenta ČR, sa rozhodol, že to u nás skúsi tiež, tak uvidíme, či mu to tentokrát výjde, minule zlyhal.

14.:Jakej byl vas prvni punkovej konzert, kterej ste navstivili? jaky ste z neho meli pocity?

tomi: myslím, že to bolo HOGO POGO, HORKÍŽE SLÍŽE, +... na DK Lúky, ale neviem to presne, v tedy do bolo decela husté v tedy som ešte chalstal a myslím, že v ten večer to bolo dosť vidieť, takže si pamätám iba najväčí hit Anarchia v ČSSR (inač HOGO POGO sú skoro všetci ľudia z kapely HEX, bežne sa dá vidieť v TV).

15.:Kdy jste si poprve uvedomili, ze jste vetsi paka nez vostatni vasi vrstevnici? (vsimli si toho driv oni, nebo vy)

tomi: v piatok 14.mája 1996, a všimol som si to skôr ja hihihihi.

16.: chcete nekoho pozdravit, podekovat, nebo naopak vyfuckovat???

tomi: samozrejme díky vám, tiež 2 najlepším českým kapelám KOBRA XI a FESTA DESPERATO, majte sa fajn. Ak chcete zareagovať na niečo z rozhovoru, ale len tak niečo napísať tak skúste na: sikathrash@hotmail.com


Maťo(Vyparádený Maťko na koncerte kdesi v Čechách)

1.Čau tu Maťo. No tak o tom názve už vieš. Pre mňa to ma význam asi taký, že nech sa ocitnem hocikde medzi ľuďmi ta sa cítim ako z inej planéty a už sa ani nepamätám kedy som prestal žiť v realite a začal žiť radšej v snoch. No a ak to trochu poznáte, potom určite poznáte aj tie blahodárne účinky, ktoré ma na tento stav vrešťanie. V kapele som sa ocitol tak, že v lete 2003 Valter (vtedy jediný spevák) nemohol ísť na tour a tak sa ma títo parchanti spýtali, či nejdem a ja som išiel a zažil som super veci a všetkým sa to velice lúbilo, aspoň ta mi povedali... No a potom som tu už zostal v dispozícií druhého spevu. Takže vlastne znovu hrám s ľuďmi, s ktorými som hrával v kapele RIOT IN OPERA na gitaru a v kapele BOZOKA (na bicie + spev), ktorú som miloval, ale ona zomrela.

3.Po turné s FESTA DESPERATO ideme nahrávať.

4.To si píš, že to bolo husté, niekedy býva celkom v pohode vystrieť si nohy.

5.Čo ja viem asi 20, ale je to úplne jedno, lebo sú to bosorky.

6.Dobrý koncert sme zahrali v Bánovciach, kde usporiadateľ urobil fatálnu chybu tým, že nás dal hrať posledných, ako piatu kapelu a nevedel, že máme kopec prachov na pivo. Super koncerty boli vo Švédsku (Sandviken. Malmo) a v Nemecku (Rostock, Jena). Ľudia sa bavili ako sprostí a to bolo super!

7.Chodím do školy, tak mám ako asi každý málo času. Trochu malujem a niekedy čítam. najlepšie veci, čo som čítal napísali: J.P.Sartre, F.Kafka, B.Kafka, H.Hesse, K.Vonnegut jr., Rimbaud…z maliarov, ktorých poznám sú najlepší asi G.Grosz, G.Brus (total extrem), M.Duchamp, J.Bevys, E.Munch, H.Bosch…asi preto, že to boli vlastne väčší pankáči, ako mi všetci dohromady. Jaj a niekedy, keď sa nudím, tak vykoľajím vlak. SMASH SYSTEM!

8....okrem toho sú tu ešte napríklad noise projekty URBANOX, URBAN FAILURE, JAMKA, SHITOBA. Niektorí z týchto ľudí občas spravia nejakú noise party.

9.Brigádujem a zbytok beriem rodičom, ale živiť sa muzikou musí byť super. Hrať v podchode, na svadbách…je to moja vízia do budúcnosti.

10.Situácia v Blave je trochu podobná ako napr. v Brne, možno trochu lepšia. Tu tí kokoti nie sú veľmi organizovaní. V niektorých častiach je to lepšie, inde horšie. Keď máš na sebe nejaké punkové handry, tak to tu pre teba nie je bezpečné, lebo hocikedy môžeš mať smolu. Ale môžu ma donútiť, aby som nevyzeral, ako chcem?

11.Pozri, keď sa na mňa niekto díva ako pastier na stratenú ovečku a ja na neho ako prasa na druhé prasa, tak baviť sa môžeme akurát o počasí. Alebo to skončí monológom pastiera a vtedy väčšinou odchádzam. Už príliš veľa krát sa ma táto kresťanská sračka veľmi, veľmi osobne dotkla a stále sa dotýka. Dokážem pochopiť veci, ako potrebu boha, ale kresťanstvo a najmä v dnešnej dobe je pre mňa len veľký grc. Mám dosť kamarátov, ktorí sú kresťania…Ak je niekto kresťan a dokáže pochopiť, že prežijem rovnako hodnotný život ako on, tak mi vôbec nevadí. Hľadajme radšej, čo nás spája.

12.Asi 20 vegetariánov v mojom okolí. Asi 1 vegán…a zdá sa mi to dosť nepodstatné. Sám asi už nie som vegetarián, zjednodušil som si to na tak, že proste žeriem čo chcem a mäso nechcem, ale všetku tu hardcore vegan propagandu sa snažím obchádzať. Hrozne ma totiž nudia debaty o tom, v ktoré kexíky sú bez sušeného mlieka a tak…ale každé vege žrádlo po koncerte je super a všetkým radikálnym vegánom držím palce (bez srandy)

13.Už je trochu smutnejší, ako býval. Aj pochudol. Najhoršie je pre mňa pomyslieť, že on sa trápi a ja mu nemôžem nijako pomôcť…ach jo! Chudák Vladko.

14.Prvú punkovú skupinu som videl prvýkrát naživo v Propeleri, čo bývala (ešte je…) super krčma tu v Blave pri Dunaji a bola to kapela „BRATISLAVSKE SACIE COMANDO“ (BSC) a pamätám si refrén: „Erotický salón, tam fajčia sa kokoty, erotický salon, tam majú veľa roboty!…“ Hm…hehe.

15.Keď som v škôlke kusol svojho spolužiaka z ničoho nič do chrbta, tak som si to všetko uvedomil.

16.Dik, nech sa ti darí so zinom. Pozdrav všetkým našim českým fans: „Ešte sa stretneme!“

maťo


--------------------------------


Rozhovor do Španielska:

1.First:tell us something about you and your last musical works…

tomi: Hi my name is tomi, and I play bass in S.I.K.A. You want to know about our releases. So first we released in summer 2001 split demo tape with my another band (now R.I.P.) called RIOT IN OPERA, we have there 11 songs. In April 2002 we recorded in tea room in Bratislava 13 songs for prepared 10“LP split with another Slovakian band LTT. This one will be release in co-operation of few labels (mostly our friends). And in this summer we recorded 5 totally new songs that maybe will be on split 7“Ep with our friend from Sweden BINGO. So this is our last and future musical works I hope it will be still more and more. More releases, more shows, more new friendships.

2.Are you members of any association, collective or whatever?

tomi: If you think about some group or collective interesting in political, animal right, social, eco or stuffs like this, no one from us is members of this kind of associations. Me and our drummer Michael doing fanzine called YA BASTA (you surely know what does it mean), but this is mostly musical hardcore/punk fanzine written in Slovak. And I’m also organising concerts here in Bratislava (mostly extreme hardcore, punk), and trying to help bands with tours and stuffs like this. No political activities, but no apolitical.

george: Hi. Me george and I’m the guitarist of band. As thomas told no one from us is a member of any association, collective or whatever in politically meaning. I`m also doing hc/punk/literary fanzine called “LEVANTANTE” also written whole in Slovak language. But nothing more just playing guitar, going on some demonstrations, a little bit help thomas with his concerts here and trying to change myself and people around me.

3.What do you think about hard or soft, legal or illegal drugs?

tomi: I’m only one straight edge in band, so this things is pretty faraway from me, but this things you can see everywhere you looks. Many kids are taking drugs, and it is their thing, I do not care. Band I played in (RIOT IN OPERA), we have some problems with our singer, because he started to taking heroin, and it is very bad to see how he is getting into ruins. And also seeing people getting totally drunk on concerts make me feel very bad. It is sad when people came to the concert not see the band, but to get drunk. Too many people say that legalisation will fuck out with all dealers and kids will using less drugs, because it will be free for all. I’m not sure if this is right, you can see it in Holland for example, how big it drug tourism there, or how many people still using drugs, or they started with hard drugs or stuffs like this. But in some things is legalisation better, because quality of drugs is controlled by health organisations, and you can’t get “bad drugs” due to this.

4.And what about eating animals?

tomi: All members of S.I.K.A. are vegetarians and support life without animal suffering at least. I’m vegetarian for 4 years and I hope still will be. This life style belong to hardcore/punk resist against main stream and it is form how to say I’m here and animals too. They have also right to live and best way how help this is start from myself.

george: I`m not sure how many years I don’t eat meat but it was one of best decisions in my whole life. I feel it inside me and it’s great. It was very hard for me to start with this `cause I’ve very conservative family. But if you want everything is possible. Nowadays also my parents eat less meat and this is really good example for me how you can with your life change thinking of other people. Just don’t stay mute and speak with others about your reasons and show them also another way of living and boarding.

5.Which bands do you like more, do you have any influences of them?

tomi: I like very much old bands, but also new ones and from this both it comes to me big inspirations. I like very much US bands: WHN?, Down in Flames, Tear it up, 9 Shocks Terror, Oath, Negative FX, Attitude Adjustment, Straight Ahead, Locust, Monster X, Municipal Waste, Hellnation, Siege, DYS, Negative Approach, Caustic Christ, Infest, Gordon Solie Motherfuckers, Lifes Halt, Los Crudos, Limp Wrist, Real Enemy, Ruido, Ruination, Scholastic Death, Holier than Thou, Sin Orden, Spazz, Capitalist Casualties, Lack of Interest also Dutch bands: Cockroach, Mihoen, SAF, Olho de Gato, Betercore, Point of Few, B.G.K., Shikari, Lärm, Seein red, Insult, Swedish: DS-13, E.T.A., Intensity, Final Exit, Last Security, Bingo, German: Wilbur Cobb, Wojczech, Entrails Massacre, Tumult, Kent Brockmann, Quattro Stagioni, Japan: Jellyroll rockheads, Exclaim, Charm, Flash Gordon, Lie, Gauze, Outo, S.O.B., Slaight Slappers, Youth Enrage Spanish: E-150, Ekkaia, HHH, Overthhhrow, Zanussi, and much more.

6.How do you see people getting a life with the music, alleging that is a work like anyone?

george: I don’t see it like a big problem if those one who do it this way still remain true to the d.i.y. ethics. For me it’ll be the greatest feeling to know that I’m able to make a living just with my playing guitar. I know some people who have labels and distributions and they’re doing it for 100% and they’re able to do money for living from that (...and they still remain 100% d.i.y. ...). But it’s just a few people. I don’t think that music is work like anyone...for me it’s something much more better than any work. But if you’re speaking about people who consider music just for work (...and will do/play everything just to make some money...) than I don’t care about such ignorants and I fuck them.

7.Tell us about the situation and scene in Slovakia.

tomi: Slovak republic exist from 1993 before we were part of Czechoslovakia. From 1948 here was communist era and after 1989, when iron curtain falls government starts to concentrate to capitalistic western Europe. Too many things changes, opposite to communist era (more kinds of food in shops, „nice“ new clothing’s in shops, price getting higher, it is here more space for private business, etc ). But I think it changes only in the streets. In offices, government are still that fuckers which were there before (same cops, officers, politics). But now it is more better I think, people can travel, comparing with another’s countries, learn more languages like Russian. Scene also changed a big, nowadays are here more bands like before, many different styles. From bands that plays today here is some my favourite: ROVNOU CHODBOU (our drummers second band, thrash/punk), NAIVEFIGHTERS (anarchofolk punk, with girl vocal), ADACTA (crustcore, also with female vocal), LTT (hc/crust/fastcore girl sings also), THE PUBLIC (emo/jazz/violence, old best band), BOZOKA (emoviolence, I played there before, also girl sings here), NONCONFORMIST (punk, older slovakian band).

8.What do you think about the nationalism, do you know the situation with ETA here in Spain?

tomi: Nationalism is very dangerous, and you can also see it here in Slovakia. Too many people here hates Hungarians due to the Slovakia was in the past part of the Austrian-Hungarian kingdom, and also people do not like Czechs because when we were Czechoslovakia every things (government, industry, culture, …) was in Czech and Slovakia was like a place where inhabitants can go for holiday, or like this…Nowadays you can see some slogans in media like: „lets buying Slovak goods“ or „we are world champions in ice-hockey“. It exist here some political parties which were in Parliament (SNS-Slovak National Party, or PSNS-True Slovak National Party), but in this September will be elections and they both don’t have enough percents to get to the Parliament, so it is OK. I know some facts about ETA, it is going about that they want to separate from Spain, because they have another language, culture, and ..., but it is quite good to support old habits, culture, ...but they doing it wrong way. Putting bombs into cars is not a solution and no one will listen to you when you will using weapons not words. I know that sometimes government don’t want to talking about things like this, but it exists also another solutions how to fight for your things.

george: Thomas told it really nice so I just add: “Words are much more powerful than arms!”. If you have public opinion on your side it’s much more easier to do some changes. You can’t do any changes if people hates you. It’s true that nowadays is very hard to fight with governments and government institutions but if they use arms to silence our voices we must find another ways how to fight. It’s not the way to become same as they are.

9.Do you think is feasible life in anarchy in big scale all over the world?

tomi: I think that anarchy is utopia, and talking/thinking about this things brings nothing. Yeah from this point of few I think that is more possible live in anarcho-comunas like in anarchy in general. Anarchy in small communities is possible, not be hang out the society, has own laws, don’t using money,... this is cool. But in this time it is not possible I think.

10.For finishing, and doing some propaganda…What do you think about C.S. La Cuesta (Our „squat“ or social centre)?

tomi: I must say that playing in Spain was cool in general and playing in La Cuesta was for me the best concerts of the tour (this is right!!!). It is a shame that in Slovakia doesn’t exist centres like this, we also don’t have squats, so seein this is very fine. But one thing I want to say it is very big language barrier, too much people in Spain don’t speak any language, due to this I’m very happy to meet you and other people from Arnedo, Logrono and speak with them. It was fine. I never forget. Thanx a lot for this interview. I love Spain and spanish hardcore/punk too. Don’t forget: „there is no hardcore without communication!!!“

george: It was really great for me that I can play in your “squat”. Really nice landscape, great people and for me the shows in your country were the best from our whole tour. Thanx a lot pals!!! Still stay active, true to the d.i.y. hardcore movement and don’t become voiceless part of mass culture!!!

--------------------------------------------------------------------Some D.I.Y. MP 3 comps with many Czech/Slovakian hc/punk/crust/grind bands from 90´s /00´s. Plus some interviews with S.I.K.A. (my old band).

Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára