utorok 20. februára 2018

BUŘINKY II - Live (199?)


Pred nedávnom sa mi na mail ozval Pavel z Ostravy, že by sa prípadne podelil s nejakými nahrávkami. Tak sme si zavolali (áno žiaden Facebook či messanger, ale starosvetský telefonát!) a dohodli sa na nejakých výmenách. Tak ak sa od neho objaví niečo zaujímavé, dám vedieť tu na blogu. 

Inak, nejaké ostravské kapely som už kedysi na blog dával, pozri napr.:

http://muzika-komunika.blogspot.sk/2010/04/morbidni-ruzenka-nedotykati-se-hoven-na.html

http://muzika-komunika.blogspot.sk/2010/04/rozpinani-mysli-stary-flaky-zive-kazeta.html

http://muzika-komunika.blogspot.sk/2010/08/stary-sen-live-1991.html

http://muzika-komunika.blogspot.sk/2013/02/v-koupelne-je-britva-total-demo-1993.html

http://muzika-komunika.blogspot.sk/2010/03/klec-demo-year.html

http://muzika-komunika.blogspot.sk/2012/11/klec-klec-ii-kazeta-1994.html

http://muzika-komunika.blogspot.sk/2009/12/mrdvola-zine-1-6.html

...a pár daľších...Medzi inými mi Pavel poslal aj link na záznam koncertu kapely BUŘINKY II (rok však neuviedol, je tam 11 skladieb drsnejšej zvukovej kvality):

BUŘINKY II Live

http://leteckaposta.cz/646158331


-------Info o kapele:

...nooo, někdy koncem osmdesátých let se zrodila kapela BUŘINKY II, to jméno kapely odkazuje na tehdy známou dechovku BUŘINKY v níž bubnoval pan Čeporan, otec bubeníka a zakládajícího člena B II - Filipa
myslím, že není nutno se tu extra rozepisovat o tom, co znamenaly B II, kdo to ví, ten to ví a kdo to neví a má zájem, může si na netu najít mnoho informací, stačí zadat burinky 2 a je to... (bandzone)

V roce 1987 v Ostravě vznikla kapela s názvem Knedlík vzor 58. V původní sestavě se objevili: Filip Čeporan (bicí, zpěv), Libor "Smejčí" Smejkal (kytara, zpěv), David "Šorf" Shorf (basovka, zpěv), Vratislav "Trap" Narovec (kytara, zpěv). První koncert odehráli v Ostravě v klubu Žalák v prosinci 1988, v tento den přišlo přejmenování na Buřinky II, před vystoupením byl ještě přijat hlavní zpěvák Rosťa Petřík (ex-Růžové kbelíky, Úspěch). 

V roce 1989 kapela natočila videofilm s názvem Maybe…? (20 minut dlouhý), kde je hlavním bodem RUM. V tento rok odchází basák společně s Narovcem. Na místo basáka přichází Miroslav "Čilka" Hudeček. Kapela natočila demo "Mrtvot". Kvůli soukromým činnostem se kapela v roce 1995 rozpadla. 


Ešte doplňujúce info: 

--------------------

A ešte poslal link na film Maybe...?, aj s komentárom: "...ja byl primo u nataceni...konkretne cast kdy leti ta figurina z okna...je to muj barak..Filip bubenik bydlel v 11 poschodi...

---

Czech punk band active from late 80´s - mid-90´s. Now they are playing under name BUŘINKY III.

Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

DOGMA - Demo (2019)