nedeľa 25. novembra 2018

TRACES IN SNOW - Documentary about Siberian punk scene in the 80´s.


Dám si teraz na chvíľu pauzu s kapelami z východného Slovenska (ešte sa k nim určite vrátime, mám niekoľko ďalších nahrávok) no posunieme sa ešte kúsok viac na východ, konkrétne na Sibír. Dokument "Traces in snow" vypovedá o tamojšej punkovej scéne v 80-tych rokoch. Veľa z tých kapiel a ich nahrávok nájdeš aj tu na blogu. (Inak zaujímavé je, že dokument s názvom "Stopy v snehu" bol aj slovenský film o pašovaní literatúry do ČSSR v období totality, ktorý rovnako odporúčam zhliadnuť).


Momentálne mi zostáva prečítať ešte niekoľko posledných strán z knihy reportáží o Slovensku. A ako nasledujúcu knihu mám v pláne čítať "Časy zo second handu" od spisovateľky Svetlany Alexijevič, takže by to opäť malo trochu súvisieť - text a hudba, pretože najbližší plán na blog je várka nahrávok od kapiel z bývalého ZSSR. 

Svetlana Alexijevič získala v roku 2015 Nobelovu cenu za literatúru a zrovna včera s ňou vyšiel zaujímavý rozhovor v denníku SME.

--------

Traces in the Snow is a feature length documentary on Siberia's punk scene in the 1980's. Directed by Vladimir Kozlov, this first-of-its-kind documentary uses rare footage of Siberian punk legends including the punk poet and songwriter Yanka Dyagileva and the controversial godfather of Russian punk Yegor Letov, along with contemporary interviews, to recount the story of Siberia's improbable punk scene. Arguably the very embodiment of underground, Siberian punk existed not only thousands of miles away from the movement's epicenters in New York and London but also at the height of the Cold War – a time when playing punk music might literally have landed you in… well, Siberia. Kozlov's documentary looks at how in spite of (or perhaps due to) its relative isolation this scene thrived and inspired its members to produce some of the most original punk never heard. The resulting feature is a revelatory look at a scene at once alien and yet somehow deeply familiar.

--------------------------

Please, if there is anybody who have copy of fanzine Proud To be punk no.28? I have interest about some pages (photo-copies or scan)from this zine, let me know, I can trade something for it.

I am looking for following pages:

  • Warschauer Punk Pakt – Punk im Ostblock 1977-1989 (Buchrezension / Special: Punk in Osteuropa vor 1989)
  • Wütend, wütender, Wutanfall (Geschichte der DDR-Punk-Band Wutanfall)
  • Wutanfall – Die Punkband im Visier der Stasi – 1981 bis 1984 (Ausstellungsbesuch und Interview mit Ausstellungskurator Schrammel)
  • Untergrund war Strategie – Punk in der DDR (Buchrezension / Biografie des DDR-Punks Geralf)
  • Traces in the snow – Siberian Punk in the 1980`s (Szenereport Sibirien) F*cking Angry (Interview)

Thanx,Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

VESELYE TOLPY - Saharniy Pethusok