nedeľa 11. novembra 2018

Výstava Rizikové faktory - archív kultúrnej opozície


Včera som si bol pozrieť výstavu Rizikové faktory, ktorá čerpá z archívov a zbierok z krajín bývalého socialistického bloku. Výstava sa koná v Pisztoryho paláci na Štefánikovej ulici v Bratislave a potrvá do 21.11. 2018.

Ponúkam krátky náhľad na to, čo sa dá na paneloch v štýle archívnych regálov vidieť:Témy sú rôzne - od Sviečkovej manifestácie z roku 1988, či aktivity/publikácie Bratislava/nahlas (určite pozri príbeh od Jána Budaja - https://dennikn.sk/blog/934675/bratislavanahlas-pribeh/), cez Poľský punk (dajú sa vidieť staré fotky punkerov a čísla punkových zinov QQRYQ, či Radio Zlote Klosy), alebo príbeh zinu Osí Uši (rozsiahly rozhovor s jeho vydavateľom Rosťom som uverejnil v druhom čísla zinu Muzika-Komunika),cez zásadnú dosku maďarskej novej vlny Kalandra Fel!! od kapely A.E. BIZOTTSÁG (zakúpil som si ju minulý rok v rámci výletu do Budapešti - viď: 
https://muzika-komunika.blogspot.com/2018/04/tudosok-atom-atom-az-harcom.html), až po info o nezávislom klube K4 v Ljublani. A mnoho iných aktivít kultúrnej opozície z rôznych krajín...Mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára