sobota 26. septembra 2020

ŠANOV 1 - On The Shit (2016)

 

Punk-core z Teplic.


https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/on-the-shit


Info o kapele z bandzone:Šanov 1 vznikl v roce 1987 a dostal název podle Teplické čtvrti ze které zakládající členové pocházeli. Jeho první sestavu tvořili: Pavel Báča - basová kytara + zpěv, Pavel Kyselka - bicí, Petr "Biafra" Čermák - kytara + zpěv, Karel "Galantní" Kalousek - kytara + zpěv. V roce 1988 se sestava mění na: Pavel Báča - basa + zpěv, Karel Kalousek - kytara + zpěv, Julius Horváth - bicí (ex Svaz Áček, F.P.B., Už jsme doma) a  Radovan Uhlíř - zpěv (ex Chaos, Hluchý telefon, F.P.B.). V tomto roce ale Pavel Báča odchází zároveň s Julou Horváthem a ze Šanova se stává trio: Radovan Uhlíř - zpěv + basa, Karel Kalousek - zpěv + kytara a Milan "Fred" Pištěk - bicí. V této sestavě hrál Šanov až do roku 1996 a vydal 3 alba - Konec světa, On The Shit a Eso 55. V tomto roce se Šanov rozpadá a nehraje až do roku 2000 ( kromě několika málo koncertů). Bývalí členové zatím hrají v jiných kapelách.

Opět funkčním a koncertně činným se Šanov stává v roce 2000 v této sestavě: Nikita Boy - basa + zpěv, Miroslav "Vosa" Vosička - basa + zpěv, Martin "Mamutt" Kredba - kytara, Vlasta Fridrich - bicí. V letech 2003-2005 se ve skupině střídají další hudebníci. Během této dekády vycházejí alba: Acid Mouse a Stejný krysy jako kdysi.

V roce 2005 doplňují Nikitu Boye - basa + zpěv, 2 noví členové: Petr Šuba "Dr.Matlák" - bicí + zpěv, který konečně plnohodnotně nahradil Vlastu Fridricha  a Honza Picek "Kuře" - kytara + zpěv. V této sestavě byla nahrána alba MUSIC WAR (2006 - Utopia Records) a DELIKATESY (2011 - Papagájův hlasatel records.

2014 - Nové obsazení: Nikita Boy - bass & voc., Rodym Kobert - guitar & voc., Plechy - drums. Nové album na spadnutí....

...On The Shit


Ku príspevku ma podnietila kniha Papírový absolutno, v ktorej sú aj texty ŠANOV. Niekedy v budúcnosti ju sem dám.


Mišo


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára