nedeľa 1. novembra 2009

Príbeh CHVM a niečo z archívu
CHVM - CHÓR VÁŽSKYCH MUZIKANTOV, slovakian alternative band, which running almost 30 years with their unique style. Influenced by Stranglers, punk-rock, underground, so they played "punk" also with keyboards, flutes, trumpets ,violin, etc. If you want to DOWNLOAD some their stuff, go to their page (you can check also their discogrphy here): http://www.chvm.sk/
They have some song on cassete compilation PIIV 7 released in Norway. Also one song - "Mušia politika" on V/A "ROCKLET" LP (Opus rec.) 1988.

CHVM - slovenská alternatívna kapela ktorá pôsobí na scéne už takmer 30 rokov. Svojím štýlom ovplvnila napríklad známejších BEZ LADU A SKLADU. Medzi svoje vzory uvádzajú Stranglers a ďalšie kapely z prvej vlny punku 77, ale tiež underground, a tak "punkovému štýlu" dali svojskú tvár.
Viac sa dočítate v tomto 119 stranovom texte v PDF formáte, príbehu kapely CHÓR VÁŽSKYCH MUZIKANTOV: http://chvm.sk/clanky/story.pdf

tu je ešte krátky profil z knižky "Punk Not Dead" (na spodu stránky):and one more similar band (more about them maybe later on my blog) BEZ LADU A SKLADU.
Great band which starts in 1985. New wave/alt-rock with own face.
Released 2 LPs on Opus rec and CD.
Now just a you tube link:

http://www.youtube.com/watch?v=46tKnaGqFGE&feature=related

BEZ LADU A SKLADU - od nich zatiaľ len video a profil od Ladislava Snopka z "Rockových profilov" laureátov Rockfestu, 1989Obe kapely môžete vidieť napr. v Bratislave na Koncerte pre všímavých v PKO, 17. Novembra 2009.

mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

KRACH - Naša vec (1987) (re-upload)