sobota 3. novembra 2012

V/A TRIBUTE TO... (covery)


Spravil som dnes (tak trochu z dlhej chvíle, potom keď som pohrabal na záhrade) 10 skladbovú výberovku prevzatých vecí, čo sme hrávali s našimi kapelami.
Odkazuje to trochu na naše vtedajšie hudobné vplyvy a preferencie. Nahrávky sú z rokov 2001-2004.

Takže: Kapely S.I.K.A., RIOT IN OPERA, ROVNOU CHODBOU hrajú: RAW POWER, MINOR THREAT, LäRM, HELL ON EARTH, TRUTH DECAY, TELEX, NEGATIVE APPROACH, HATED YOUTH, a L´ATTENTAT.


Skladba od MINOR THREAT je tu dva krát - raz zo split demaS.I.K.A./RIOT IN OPERA a raz (ako bonus) z nášho prvého koncertu S.I.K.A.http://www.ulozto.sk/x8Jqeo8/tribute-to-zipObal je schválne taký krivý, je to celé viac-menej špás! A zvuk je tiež nič moc:)

--------------------------------------------------------------------------------RAW POWER - talianska hardcore/punk kapela z 80tych rokov hrajúca tuším do dnes.


MINOR THREAT - US 80´s hardcore banda, ktorá spopularizovala myšlienku Straight Edge a vôbec pozitívny prístup v punkovej scéne.


LäRM - holandská thrash-core úderka z 80tych rokov. Text proti nasilu.


HELL ON EARTH - bratislavská crust legenda a ich song proti US macho-kulturistkému hardcore.


TRUTH DECAY - britská "UK82 punk" banda z hrajúca v 90tych rokoch. Videl som ich ako predskokanov VIBRATORS v Bratislavskom U-Clube, asi v 97om roku.


TELEX - český HC zo Strakonic a ich skejtbordový song.


NEGATIVE APPROACH - US HC banda z 80tych rokov.


HATED YOUTH - KBD HC z Floridy.


L´ATTENTAT - vynikajúca kapela z Lipska, prední predstavitelia politického DDR punku!


----------------------------------------------------------------------------------Nie som si istý, či sú tu všetky covery čo sme počas rokov s kapelami nahrali. Viem, že so S.I.K.A, sme na skúškach hrávali v začiatkoch aj "War System" od SHITLICKERS, to mám ešte na kazete zo skúšobne, nie však v MP3. A skúšali sme aj Evo-Stick od ACTIVE MINDS, ale nikdy sme to nehrali. ROVNOU CHODBOU hrávala na koncertoch "Útok na špicu hitparády" od ZÓNY A, skladbu sme však tiež nikdy nenahrali. Moja neskoršia kapela STEH pár krát hrala na skúškach aj live "Tained love" od SOFT CELL a "Personal Jesus" od DEPECHE MODE. V dvojici s basákom Majom po rozpade STEHU sme ešte chceli nahrať skladby "Eisbear" od švajčiarov GRAUZONE, "Love will tear us apart" od JOY DIVISION a "Mongoloid" od DEVO, ktoré sme hrávali v skúšobni. Ale už k tomu nedošlo.
A nakoniec - aktuálne skúšame s kapelou cover od DICKS - "Hate the police" a ja mám v zálohe ešte "Radio Schizo" od RUDIMENTARY PENI - a to so slovenským textom! Tak možno niekedy na koncerte.--------------------------------------------------------------------------Cover-songs played by my old bands. We pay tribute to few hardcore bands.


Mišo


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Футбол 1982