streda 30. decembra 2009

Post no. 100 / something to read

Dnešný - stý príspevok - využijem na krátke ohliadnutie sa za ešte kratšou históriou tohto blogu. Vznikol z chuti a potreby začať zdieľať veci, ktoré sa viac-menej len povaľovali v šuplíkoch, síce viackrát počuté, aj pár krát pre niekoho nahraté, ale vlastne trochu zabudnuté. Nech teda zase trochu ožijú. Všetkých ktorých niečo potešilo zdravím. Všetkých ktorých nie, tiež. A najmä tých, ktorí mi napísali. Nebolo Vás veľa, ale nevadí. Na blogu nemám počítadlo, že koľko bolo návštev a tak. Mojím počítadlom je mail, alebo komentár od niekoho konkrétneho. Od niekoho kto má chuť niečo napísať. To má pre mňa váhu. Keď niekto napíše - aspoň krátko - názor, pripomienku, kritiku, pochvalu. Tak.

Od nového roku by som sa chcel viac venovať "pôvodnej tvorbe", ak sa to tak dá nazvať. Čiže nie len zverejňovanie nahrávok iných kapiel a odkazov na aktivity iných, ale tiež ohliadnutie sa za vecami na ktorých som sa podieľal a podieľam sa aj ja. Patria medzi ne kapely v ktorých som hral/hrám, koncerty ktoré robili/robia spoluhráči a kamaráti z kapiel, ziny ktoré vznikli po našou taktovkou, kresby ktoré sa mi hromadia v šanónoch. Rád by som uverejnil niekoľko nahrávok z už trochu zabudnutých čias, scany zinov, profily kapiel pre ktoré sme robili koncert a snáď aj nejaký rozsiahlejší text o Garážach, alternatívnom koncertnom mieste, ktorého história má už cez 15 rokov. Všetko postupne. Prekladané to určite bude nahrávkami slovenských / českých kapiel z blízkej či vzdialenejšej minulosti, ale chcel by som viac reflektovať aj prítomnosť. A určite prezentácie menej známych scén v rámci Európy či sveta. V začiatku je aj môj druhý blog: http://elektrickazehlicka.blogspot.com/, kde sa dá nájsť pár pôvodných rozhovorov (No, toho času je zrušený, niektoré rozhovory som dal sem na blog muzika-komunika. Druhý blog som nazval "galéria" a je zameraný na výtarno).

Toľko predsavzatie, realitu ukáže čas. Zatiaľ s pozdravom: kreativita @ komunikácia.
A veľmi uvítam akékoľvek reflexie, zdieľanie linkov, príspevky (kontaktuj ma na maily).
Toľko...
čau

mišo

p.s. v anglickej časti nájdeš linky na fanziny, knihu a aj na punkový dokument o scéne v LA.

---------------------------------

Long post about my future plans with this blog...we will see what future will brings.
But for sure I still will post mainly slovakian/czech bands, some pictures, books fragments and more...

now some links for read: great blog with tons of fanzines
http://punksishippies.blogspot.com/http://ukzinelibrary.blogspot.com/http://digitalfanzinepreservationsociety.blogspot.com/
On this blog you can find zines, but also (unfinished) book about NYHC. These years of HC are not my cup of coffe, nor the bands, but other people can like it.

As author said:
"Now available for download is my long awaited but vastly unfinished book about the New York City hardcore and punk scene of 1986-1993. After many people recently asking me to do something with this material, I decided to put what I had together and release it as a PDF. It's just over 200 pages of reading and reference materials. I have explained to many the reasons why I stopped work on this project, so I will not go into them here. Thanks to all who helped out and who took the time to answer the questions.

So for what it's worth, here it is. Please let people know about this through the social media method of your choice. I want this to get out there."

http://www.mediafire.com/?jk3zyv2vmnz

last reading link:
http://zinewiki.com/
you will find this and many more:
and for those who prefer movies before books:

http://downunderground.blogspot.com/2009/12/decline-of-western-civilization-80.html
info:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Decline_of_Western_Civilization

mišo

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

PLASTIKA - S/T (2023)